ШОКАНТНО: ОЈО нема да го повлече обвинението против новинарот Кежаровски!

Објавено на 23.05.2019 во 14:05:35 часот | Македонија

Наскоро во Кривичниот суд повторно ќе им се суди на обвинетите во случајот „Ликвидација“, меѓу кои е и новинарот Томислав Кежаровски.

Обвинителството, според неофицијални информации, нема да се откаже од тезата дека Кежаровски го открил заштитениот сведок во случајот „Ореше“, кој, пак, финишираше со ослободителна пресуда за обвинетите браќа за убиството на старецот.

И додека тие чекаат државата да ги обесштети за месеците што ги поминаа во притвор, но и годините што ги потрошија на судење, обвинетите од „Ликвидација“ во нова неизвесност

Пишува
Валентина ВУРМО

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС

 

 

* реклами:

Македонија

Свет