ХЕРОЈ НА ДЕНОТ - БОГОЕВСКИ: Вредностите се над функцијата, сега и секогаш!

Објавено на 23.05.2019 во 19:39:53 часот | Македонија

Откако денеска Павле Богоевски објави дека си поднесува оставка од пратеничката функција, попладнево преку Фејсбук порача дека му било чест изминативе две години да и служи на државата.

-Друштво,
Ви благодарам на честа, овие две години да ви служам вам и на нашата држава најдобро што знам и умеам. Вредностите се над функцијата. Сега и секогаш!, напиша Богоевски.

 

 

* реклами:

Македонија

Свет