Зиков до ВМРО-ДПМНЕ: Дали видео снимката од Ибица е можеби сечена, лепена и монтирана!?!

Објавено на 24.05.2019 во 15:25:52 часот | Македонија

Како човек кој работи медиуми долго време и разбира политички филозофии коалиции, и природни прекугранични коалиции … сакам да ги прашам ВМРО ДПМНЕ имаат ли став, размислување или воопшто нешто да искоментираат за аферата на австрискиот вицеканцелар, десничарот Штрахе!?

За објавената снимка на којa се гледа дека преговара за дебели провизии за неговата партија!? Дали видео снимката од Ибица е можеби сечена, лепена и монтирана!?!

И кој е ставот …?

Ајде човекот поднесе оставка … не е тоа веќе мешање во внатрешните работи на Австрија!?

Фејсбук статус на Љупчо Зиков

 

 

* реклами:

Македонија

Свет