(ВИДЕО) Премиерот Заев на свеченост по повод Денот на сесловенските просветители и учители, Св. Кирил и Методиј: Денешниот ден нé повикува да го одбележиме извонредното историско-културолошко и епохално просветителско значење за Европа, светот и Република Северна Македонија

Објавено на 24.05.2019 во 23:24:53 часот | Македонија

 

 

* реклами:

loading...

Македонија

Свет