Заев: Состојбата во ВМРО-ДПМНЕ сега е полоша отколку во времето на Груевски

Објавено на 27.05.2019 во 00:03:05 часот | Македонија

Премиерот Зоран Заев по вечерашниот Централен одбор на СДСМ најави дека ќе следуваат и разрешувања на министри, заменици министри и директори, а се осврна и на состојбите во опозциската ВМРО-ДПМНЕ.

-Ќе бидат разрешени повеќе министри, сега бројката не ја кажувам. Наредната недела го очекувам фидбекот и од ДУИ од разговорите кои ги имавме за разрешувањето. На испразнетите позиции ќе бидат назначени нови кадри. ВМРО-ДПМНЕ нека го следи нашиот пример. Таму се е за менување. Јас работев и кога беше Никола Груевски, сега таму состојбата е полоша од тогаш. Од овој одговор вие заклучете каква е состојбата, рече Заев.

 

 

* реклами:

loading...

Македонија

Свет