ХАОС НА МОНТ ЕВЕРЕСТ: Над 10 загинати во гужвата да се стаса до врвот, газат врз лешеви за да се искачат на највисоката планина н светот!

Објавено на 28.05.2019 во 07:35:16 часот | Свет

Над 10 жртви има годинава на Монт Еверест. Има невидена гужва до врвот, буквално се гази по лешеви.

Линк до целата сторија овде.

 

 

* реклами:

loading...

Свет

Македонија