РАСКОЛ ВО ВМРО ДПМНE: ГРУЈО НАРАЧА БРУТАЛЕН МЕДИСКИ НАПАД КОН ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ НИКОЛОВСКИ!

Објавено на 29.05.2019 во 19:11:57 часот | Македонија

Во овие моменти на сите можни куртон медиуми и на социјалните мрежи се одвива организиран брутален напад кон потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николовски.

Практично, вмровската ПР машина се сврте против еден од своите и се чини тој напад е нарачан од Будимпешта, но не знаеме зошто?!

Васко Ефтов на пример во последната своја емисија му посвети еден сегмент на Николовски, нарекувајќи го со потсмев КИСИНЏЕР ОД ИЗДЕГЛАВЈЕ?!?!

Ефтов го обвини Николовски дека го убедува лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Мицковски да ја кандидираат Сиљановска во изборната единица 1 која го опфаќа Скопје, а Мицковски да го кандидираат спроти Заев во 4-ка што ќе било поразително за ВМРО ДПМНЕ?!?!

Ефтов исто така го обвини Николовски како можел да си дозволи ВМРО да изгуби на локалните во Охрид?!

Миленко пак и останати слични ТРАБАНТИ на вемерето исто така плукаат по Николовски и за поразот во Охрид но и за други порази на ВМРО за кои е виновен само Николовски но никако Мицковски?!

Можно е да се работи и за интерна пресметка за превласт меѓу Мицковски и Николовски, останува да видиме што ќе излезе од оваа тепачка.

 

 

* реклами:

loading...

Македонија

Свет