БОМБА НА ЗАЕВ: Сите чувствуваме горчина во душата за договорот од Преспа, тоа беше голема жртва од наша страна, ЕУ тоа мора да го почитува и да си го исполни ветувањето!

Објавено на 09.06.2019 во 17:14:06 часот | Македонија

- Уште имаме сите горчина во душата за тешкиот компромис од Преспа, ЕУ мора да ја цени таа наша жртва и мора да си го исплни ветувањето дадено кон нас со кое ветување одев од партија во партија од пратеник до пратеник и барав поддршка за уставните измени, сега мене ќе ме направат лажго ако не си стојат на зборот!

Премиерот Заев на МТВ.

 

 

* реклами:

loading...

Македонија

Свет