НАЈНОВА ЗДЕЛКА ВО МАКЕДОНСКИТЕ МЕГА МЕДИУМИ: Камчев ја купува Канал 5, Геро добил задача со клевети за рекет да ја уништи 1 ТВ на Боки 13-ка!

Објавено на 11.06.2019 во 21:06:17 часот | Македонија

Се шпекулира дека тандемот Камчев - Савова решиле да влезат во медискиот тв бизнис со преземање на Канал 5 од Стојменови.

Геро бил ангажиран да ја утепа конкуренцијата со измислување клеветнички теории и приказни против Боки 13-ка за наводен рекет кон бизнисмени и политичари.

Затоа овие денови Геро започна со серијал против 1 ТВ каде во рекла-казала стил клевети и оцрнува луѓе, споменува газди на големи компании, градоначалници...

 

 

* реклами:

Македонија

Свет