ЗАЕВ СИ ЈА ОТВОРИ ДУШАТА НА ТВ 24: Многу сум растеретен за тоа колку ќе владеам, спремен сум уште утре да си заминам од политиката и ич око нема да ми трепне, не сум јас опседнат со власт и моќ како што беше мојот претходник!

Објавено на 11.06.2019 во 22:59:36 часот | Македонија

- Многу сум растеретен по однос на тоа колку ќе останам во политиката и на функција. Спремен сум уште утре да си одам ако народот така одлучи, ич око нема да ми трепне, не сум јас опседнат со власт и моќ како мојот преходник кој не сакаше ни да помисли да си замине по 11 години тотална власт!

Премиерот Заев на ТВ 24 во емисијата ОТВОРЕНО.

 

 

* реклами:

Македонија

Свет