ЗАЕВ: НА МЕРКЕЛ ВО ЧЕТВРТОК ЌЕ И КАЖАМ ВО ЛИЦЕ - ЈАС ИСПОРАЧАВ, СЕГА СИ ТИ НА РЕД, ИНАКУ КАКО ЌЕ ГИ МОТИВИРАШ ТАЧИ И ВУЧИЌ ДА СЕ ДОГОВОРАТ КАКО ЈАС И ЦИПРАС?!

Објавено на 11.06.2019 во 23:18:49 часот | Македонија

- Во четврток на тетатет средба со германската канцеларка Меркел, ќе и порачам - ЈАС ИСПОРАЧАВ, СЕГА СИ ТИ НА РЕД! Ќе ја прашам - КАКО МИСЛИШ ДА ГИ МОТИВИРАШ ТАЧИ И ВУЧИЌ ДА СЕ ДОГОВОРАТ, АКО ВЕТУВАЊЕТО КОН МЕНЕ НЕ ГО ИСПОЛНИШ? Но таа е наш голем пријател, верувам дека ќе добиеме датум во јули.

Премиерот Заев на ТВ 24.

 

 

* реклами:

Македонија

Свет