ХАОС НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ: Над 200 патници кои требаше да летнат за Хургада, Египет чекаат 12 часа но сеуште ни трага ни глас од авионот кој е чартер лет организиран од агенциите Магелан, Атлантис, Сава и Атлас Корпорејшн!

Објавено на 12.06.2019 во 10:37:55 часот | Македонија

Според патниците, агенциите ги информирале дека имало технички проблем со авионот и чекале да стигне нов. Летот требало да биде реализиран еден час по полноќ, а според последната информација, тие треба да полетаат во 10, 40 утринава.

 Се работи за чартер лет заеднички организиран од агенциите Магелан, Атлантис, Атлас Корпорејшн и Сава.

 

 

 

* реклами:

Македонија

Свет