ПЕНДАРОВСКИ ВО СОРАБОТКА СО ВЛАДАТА ЌЕ ПРОДОЛЖИ ДА ДЕЛИ СТИПЕНДИИ ВО ЧЕСТ НА БОРИС ТРАЈКОВСКИ

Објавено на 18.06.2019 во 15:15:04 часот | Македонија

Заедно со министерот за образование и наука, Адеми и директорот на Меѓународниот факултет на Универзитетот Шефилд од, Сити Колеџ, лоциран во Солун, Јанис Верверидис, го потпишавме протоколот за соработка за доделување на стипендии „Борис Трајковски" за академската 2019/2020

 

 

* реклами:

loading...

Македонија

Свет