КОГА КРИТИКАТА СТАНУВА МЛАТЕЊЕ ПРАЗНА СЛАМА: ВМРO за владината реконструкција: Сега сите пари може да се слеваат кај Заеви

Објавено на 23.06.2019 во 23:05:37 часот | Македонија

ВМРО-ДПМНЕ денеска оцени дека владината реконструкција што ја предлага премиерот и нов министер за финансии Зоран Заев е само козметичка измена, со која, според опозициската партија, нема да има промена на работата на владата.

-Метлата се претвори во магла. Метлата стана пердув за купување на време за Зоран Заев. Огромно разочарување по кое се отвора директна можност сите пари да се слеваат кај Вицето и кај Заев. Во Македонија ќе продолжи да се краде, ќе продолжат тендерите во 4 очи – рече Наум Стоилковски, портпарол на ДПМНЕ.

 

 

* реклами:

loading...

Македонија

Свет