УШТЕ НЕ ИМ ДОАЃА ПАМЕТ: Седум британски и американски планинари загинаа на Монт Еверест од Индиска страна, ги покоси лавина снег

Објавено на 24.06.2019 во 09:34:18 часот | Свет

Седум планинари од Британија и Америка загинаа на хималаите од Индиска страна поради снежна лавина.

По една недела дури сега им биле најдени телата од припадници на индиската армија.

Линк до сторијата, овде.

 

 

* реклами:

loading...

Свет

Македонија