ЗАЕВ ИМ ОБЈАВИ ВОЈНА НА МРЧАТОРИТЕ: Аман од вашите драми и кубење коси за некакво иселување, па за 30 000 е зголемен бројот на вработени во земјава, дај гледајте малце во бројките!

Објавено на 26.06.2019 во 16:03:43 часот | Македонија

- Аман од кубењето коси и драмите за некакво иселување од земјава, па за 30 000 е зголемен бројот на вработени во земјава за овие две години власт на СДСМ и ДУИ. Дај малце гледајте во бројките и престанете со хистерија и правење драми. Не дека иселувањето не е проблем и секако дека треба да сториме се за да го немалиме, но состојбата не е до толку алармантна како што се тврди во јавноста овој период.

Премиерот Заев во собрание на експозето за барање до собранието да се изгласа смената на министрите во неколкуте ресори на владата.

 

 

* реклами:

loading...

Македонија

Свет