БОМБА НА ЗАЕВ: Бројчаникот ќе заврти со 20 милиони евра конфискација на украдени пари од буџетот!!!

Објавено на 12.07.2019 во 14:06:53 часот | Македонија

Конфискацијата од фирмата на Кочан ќе го заврти бројчаникот, очекуваме решение од судот за близу 20 милиони евра, рече премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување на ТВ Клан.

– Трансмет 18 милиони евра од Кочан, други одлуки 2 милиони, судот кога ќе донесе конечна пресуда, бројчаникот ќе заврти, рече Заев.

 

 

* реклами:

loading...

Македонија

Свет