Мислевме дека Латас е најголема новинарска курва на овие простори, но Геро ЕПОХАЛНО КОЛОСАЛНО го надмина овие два дена, и онаа ЛОТО манекенката мора да е засрамена од толку бесрамно јавно фелацио!!

Објавено на 17.07.2019 во 16:43:49 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


Значи целата таа паника од еден месец била како ПРЕДИГРА, да се подготви јавноста за обидот за карактерсно убиство на КАТИЦА ЈАНЕВА!

Излезе дека сето тоа преправање дека се работело за заштита на општото добро било всушнсот театар со намера да се обидат да го спасат Орце Камчев.

Излезе дека не им било интересот да ја заштитат земјава од криминалци, туку да го заштитат најголемиот криминалец на овие простори на сите времиња!

Сега излезе дека комичниот Боки 13-ка бил поголема закана за земјава од Орце Камчев кој тежи 100 милиона евра пари стекнати со криминал изминатава декада.

Излезе дека сепак не се правело претрес во куќата на Јанева.

Ниту пак таа била пред апсење па наводно вртела телефони и се заканувала дека ќе ја руши владата.

Ниту е точно дека се правел претрес во куќата на обвинителката Лиле Стефановска.

Ниту пак било точно тоа дека СДСМ и власта биле дел од ова рекетарство, ниту пак давале некаква заштита, туку напротив, први пријавиле во ОЈО за овие случаи.

Целата оваа игранка било да преку непресметливиот Боки 13-ка се компромитира Катица а преку неа и СЈО за да наводно се прогласи истрагата Империја за невалидна?!?!

Сите тие илјадници докази и сведоштва на сведоци како биле ОПЉАЧКАНИ од Орце Камчев, сите тие банкови сметки од Кипар и Карибите, сите тие чисти докази за затајување на милиони евра даноци сега се НИШТО?!?!

НЕ ПОСТОЈАТ?! ТАЗИ ДУПКА НЕ Е ДУПКА?!?!

Излезе дека Бугарија сепак не се вмешала за да го спасува Орце?!

Ниту пак имало некакво учество на Кики и Фрики?!

Се било лага! Се било притисок врз Заев и СДСМ да се уплашат и да го ослободат Камчев од прогон.

Дури јавно се прашувам и дали Боки 13-ка е дел од оваа операција, дали свесно учествувал во ова само да и наштети на Катица за добар кеш?!

Она што најмногу ја изненади јавноста е што до вчера мислевме дека најголема новинарска курва во земјава е Латас, кога тоа видовме како Бранко Геровски така шмука и голта што би се засрамила и една Маријана Станојковска!!!

Геро вчера и завчера изврши НОВИНАРСКО САМОУБИСТВО!!! Се надевам дека сумата била толку голема што ова самоубиство вредело.

Колку тажен ден за македонското новинарство. Гледавме два дена НАРАЧАНА ХИСТЕРИЈА во која новинарите уште еднаш како и во 12 години режим на Грујо, наместо да му служат на народот за општо јавно добро, тие го ЛЖЕА народот за да им служат на криминалци, олигарси, апаши, гангстери, мафија!

ЌЕ СЕ ПАМТИ ОВАА ХАЈКА, СЕ НАДЕВАМ ЈАВНОСТА НИКОГАШ НЕМА ДА ИМ ПРОСТИ НА ГЕРОВСКИ, ДАМОВСКИ И КОМПАНИЈА!!!

За Сарма, Миленко, Латас, Ивона, Златев и остала багра си знаевме дека ќе го работат ова што го работат, но други не изненадија, и чувството е многу горчливо!!!

 

 

* реклами:

loading...

Колумни

Македонија