ЕНИГМА - СЕ ОБИДЕЛ ЛИ КАМЧЕВ ДА ГО НАМЕСТИ ЗАЕВ: ЗОШТО КАМЧЕВ ПРВО МУ СЕ ЈАВИЛ НА ЗАЕВ А НЕ ОТИШОЛ ДА ГО ПРИЈАВИ РЕКЕТ ВО ОЈО ИЛИ МВР, МАКТЕЛ ГО ИМА МОЖНИОТ ОДГОВОР!

Објавено на 18.07.2019 во 11:21:45 часот | Македонија

Леле леле леле! Абе овие не само што сакале да ја наместат Катица, па дури сакале и Заев да го стават у бубањ!

Замислете, Орце му се јавил на Заев во април за да го извести дека бил рекетиран од Боки 13-ка и Зоки Кичеец и дека веќе им дал 1,5 милиони евра?!?!

Што сакал со ова да постигне? Заев ниту е обвинител, нити е полицаец, која била намерата на Камчев?

Мактел проценува дека Камчев го има снимано Заев со намера да издејствува од премиерот грешка со која потоа ќе се барало негова оставка па дури и затвор!

Имено, Камчев и тие што биле дел од таа операција, Мактел мисли дека тоа е лично Мицковски но и Мијалков и Груевски, молеле бога премиерот да се збуни и наместо веднаш да се јаво во ОЈО тој да чека денови за да проверува и анализира и да прави стратегија како да ја спасува Катица од јавен блам со тоа што ќе го спасува Боки 13-ка, со некаков обид случајот да се заташка или барем ублажи.

Тие денови ќе биле кобни за премиерот.

Мицковски ќе ја објавел таа бомба со коментар - ЕВЕ НАРОДЕ, ПРЕМИЕРОТ ЗНАЕШЕ ЗА РЕКЕТ, И НАМЕСТО ДА РЕАГИРА ТОЈ МОЛЧЕШЕ И ЗАТАШКУВАШЕ ТЕЖОК КРИМИНАЛ!

Но, Заев ги заебал! Веднаш се јавил во ОЈО без никаква намера ДА ШТИТИ КОГО БИЛО!!! Се гледа дека Заев овие години борба со ВМРО ДПМНЕ созреал како политичар и добро знае како да реагира, има брза мисла и искуство од местенки, не е толкиу наивен како што се надевале од МАФИЈАТА!

Тоа сигурно ги запрепастило Камчев и компанија и сега наместо Заев и Катица во пакет, морале да се задоволат со напад само врз Катица и смрт на СЈО а преку тоа индиректно да му наштетат на Заев дека еве СЈО беше ветувано како спас за правдата но ете наместо тоа СЈО се претворило во рекетарска организација итн итн...

И секако, најважното, со посакуваниот крах на СЈО ќе се спаселе сите во моментов обвинети од СЈО но и оние веќе осудените кои се пред одење во затвор како Сеад Кочан и Гоца Брк.

Но сепак, она што најмногу сега ги боли нарачателите на оваа хајка, е што сепак Катица е чиста, и кога ОЈО ќе го потврди тоа, сега ќе почне нова фаза каде ќе се оди на напад над ОЈО и владата на Заев дека преку ОЈО се обидува да го спасува СЈО и ќе се повика на големи протести.

Тоа ќе биде очајно коцкање на Мафијата и ВМРО ДПМНЕ, но тоа е единствената карта која им останув во раката за да пробаат да се вратат на власт.

Единствена енигма е како ДУИ ќе одигра, тоа е вистинската енигма во целата приказна. Можно е пак да си легнат на брашното по наредба на САД и ЕУ!

 

 

* реклами:

loading...

Македонија

Свет