БЕДНИ МАФИЈАШКИ КУЧИЊА И ХИЕНИ: Истите новинари кои ме критикуваа мене што трчам по Груевски, сега ја бараат Катица под дрво и под камен!!!

Објавено на 18.07.2019 во 13:12:08 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


Новинарите кои не само што немаа храброст и желба да го бркаат Груевски, кои дири и фрлаа со дрва и камења по мене кога трчав по Груевски, сега ја бараат Катица и под дрво и под камен!

Каква бедна хајка на мафијашките мрсни кучиња!

Какви двојни стандарди!

За Груевски имавме снимки каде се слуша како кревал објекти со динамит и како договара провизии за десетици милиони евра и како крадел избори, а сега за Катица што имаме, фотки каде се сликала со Боки 13-ка и нејзиниот син е вработен во 1 ТВ?

Тоа исто ли е? Па дури и да е исто, каде беа да го бркаат Груевски, зошто плукаа по мене овие кучиња маскирани во новинарско руво?

Гадови, психопати, штакори, хиени, изроди продадени на ѓаволот!!!

Слуги мафијашки, смрадови човечки!

Знаат дека се дел од една прљава нечиста операција за спас на големи олигарси кои тежат стотици милиони евра украдени од народот!

Работат директно против народот кој ги чита! 

Работат за тие кои ги плаќаат банерчињата закачени на порталите им бедни!

Како ова ЗНМ го дозволува?!

 

 

* реклами:

loading...

Колумни

Македонија