ЗОШТО МАФИЈАТА СЕ РЕШИ ДА ГО НАЈМИ ГЕРОВСКИ: ПОТРЕБЕН ИМ БЕШЕ НЕУПОТРЕБЕН КУРТОН СО ГОЛЕМ КАПАЦИТЕТ И СО АРМИЈА МАЛИ КУРТОНЧИЊА ЗАД СЕБЕ!

Објавено на 18.07.2019 во 19:00:56 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


Ако сакаш да измислиш голем скандал со цел да срушиш клучна институција која ужива над 80% рејтинг кај народот, што ти треба?

Силен медиум, многу читан како Плусинфо, по можност и весник, и секако уредничко новинарско име кое ужива голем углед во базата на партијата која се обидуваш да ја срушиш.

Сериозна афера не може да се креира со употребен куртон како Латас, Миленко, Златев и остала багра.

Ти треба неупотребен куртон кој може да држи многу секрети и кој зад себе носи мала армија мали куртончиња.

Да не се лажеме, Геро бил 30 години уредник во медиуми, има тој армија новинарчиња кои го сметаат за бог и кои му дужат услуга и кои се спремни да му учинат.

Тоа што Геро се стави сам себе на пазарот поради тоа што му беше лут на Заев му се најде како КЕЦ НА ДЕСЕТКА на ВМРО ДПМНЕ и мафијата.

Колку што беше клучен Боки 13-ка за да и наштети на Катица и СЈО толку беше клучен и Геровски кој и даде медиска покриеност на аферата и еден вид на легитимитет.

Замислете Латас и Миленко да бараа ИМПЕРИЈА да се укине, тоа ќе беше комично. Но кога тоа го бара Геро, многумина ќе се замислат малце и ќе загризаат.

Геро реши во клучен момент да го продаде сиот свој новинаркси капитал и се чини тоа е најголем подарок во моментов за ВМРО ДПМНЕ и Камчев. 

Геро мора ова да го наплатил дебело, збориме за стотици илјади евра или пак цврсто ветување дека во новата власт ќе биде министер за информации.

Тој иако е голем материјалист е желен и за моќ, тоа му е како дрога.

 

 

* реклами:

loading...

Колумни

Македонија