АНАЛИЗИТЕ НА МАКТЕЛ СЕ ПОТВРДУВААТ - Буревесник најавува пресврт кој никој не очекуваше: Кичеец бил човек на Орце Камчев?

Објавено на 18.07.2019 во 21:16:25 часот | Македонија

 

Зоран Божиновски познат како Буревесник на својата Фејсбук група сподели информација која целосно го изменува текот на настаните во случајот „Рекет“.

-Колку јас што знам, а знам, Зоран Милевски викан Кичеец во период кога тргнале контактите со БОКИ 13, бил вработен кај Орцо Камчев во Систина. Камчев барал од Кичеец да му обезбеди контакт со БОКИ 13, овој послушал и ги споил КАМЧЕВ и БОКИ 13.

Нарачката од Камчев била за да си обезбеди слобода преку БОКИ 13 кој и во тој период и подоцна имал влијание и блиски контакти со КАТИЦА ЈАНЕВА. Ама имал и скриена намера да го растури СЈО во соработка со бугарската екипа оперативци кои ги пратил БОЈКО БОРИСОВ за да ги документираат средбите. КАМЧЕВ само барал, договорил и платил услуга со ВАЛКАНИ ПАРИ, оти чисти нема. Не се ни сеќава дека некогаш ги имал. Во оваа игранка КАМЧЕВ свесно жртвувал свој вработен, КИЧЕЕЦ и останува да видиме како тоа ќе му се одрази, оти овој знае подоста деловни тајни на криминалниот клан КАМЧЕВИ.

Бугарија и Бојко Борисов пак си го искористиле своето влијание и преплашениот премиер ЗАЕВ, чија партија до грло е вмешана во оваа афера. Па Бојко само го искористил ЗАЕВ како спотер, го испратил сам да си ги пријави своите луѓе и сам да си ја растури партијата која ионака од поодамна е раск**цана…

За целиот случај да добие забразување се погрижија и недемократите од СДСМ на кои им пречеше Бранко Героски па на крајно ладнокрвен начин преко БЕОГРАД го исчистија од Слободен Печат и го натераа да им се реваншира. Иако неприроден сојузот меѓу КАМЧЕВ и ГЕРОСКИ, сепак е логичен, оти сред ураган се здржуваат и куче и маче за да преживеат.

 

 

* реклами:

loading...

Македонија

Свет