НОВА БОМБА НА ГЕРОВСКИ: КАТИЦА СИНОЌА БИЛА ФАТЕНА НА ДЕЛО!!!

Објавено на 19.07.2019 во 15:20:55 часот | Македонија

Бардот на македонското новинарство, Геровски продолжува со истражувачката сторија за Катица Јанева.

Откако ја фатија како вртела на дипломати, ама тоа излезе лага, откако ја фатија како се оперирала за да ослабе ама и тоа излезе лага, откако ја фатија како полиција и ровари по станот ама и тоа било лага, сега имаме најнова бомба од БАРДОТ НА МАКЕДОНСКОТО НОВИНАРСТВО: КАТИЦА БИЛА ЗАТЕЧЕНА КАЧЕНА У ДРВО КАЈ КОМШИЈАТА КАКО КРАДЕ КРУШКИ!

И не обични крушки, туку оние воденестите благите што ги викаат БАНАНИ ЗА СИРОМАСИ!

Но тоа не е се! Пошто е дебела, Катица ја скршила гранката и паднала но за среќа или нрсреќа тука се погодиле КИКИ И ФРИКИ ПА ЈА ДОЧЕКАЛЕ НА РАЦЕ!

Е сега ОЈО истражува што кур барале КИКИ И ФРИКИ во дворот на комшијата на Катица?

Сега се вештачи штетата пошто Кики и Фрики го изгазиле пиперот и краставиците кои таман заврзале и почнале да даваат род а комшијата се отепал цело лето да ги вади по три сааата на ден!

На темава истражува проверен новинарски тим: ЖОРО ОД ФОКУС, ГЕРО ОД ПЛУСИНФО, ДАМОВСКИ САДАМ ОД МКД.МК и ПУН КУР ВМРОВСКИ КУРТОНИ ОД ЛАТАС ПА ДО ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ, А КОЛУМНА СПРЕМА ЗЕКОЛИ НА МАКЕДОНСКИОТ СЕРВИС НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ!

Ова е толку јако што се известени и централите на РОЈТЕРС, ДОЈЧЕ ВЕЛЕ, ЦНН, ББЦ, ЊУЈОРК ТАЈМС И МОСКОВСКАЈА ГАЗЕТА!

Дознаваме дека Мицковски сега ќе бара лидерска средба ОЧИ У ОЧИ на само една тема ШТО БАРАЛА КАТА У КРУШКАТА?!

Лидерите на Шарена Револуција ќе правеле прес заедно, Павле Богоевски и Замир Мехмети со клик ЗА ОВА ЛИ БЕ НИЕ МАРШИРАВМЕ ЗА КАТА КРУШКИ ДА КРАДЕ ОД КОМШИЈАТА?!

ДУИ секој момент ќе изјавеле преку Бујар ОСмани дека се разочараин што Ката не ги викнала и нив и они да пробаат од крушката, џабе ли се правело рамковен договор, ги следувало барем 20 посто од бербата.

Стојменови го дале својот хеликоптер на екипа на Канал 5 да брчи озгора да се види големината на штетата околу крушката.

Фактор.мк ќе правеле длабинска анализа за ефектите од овој инцидент врз берзата.

Екипата на 360 одма побарала грант од 1 милион евра од америчка амбасада за да прават истражување на темата колку пати биле прскани крушките.

Цаци Сарма пак се пријавила за грант од ЕУ за да прави серијал на дебати на Сител за тоа дали се мрежите од тел сигурни како бариера за одбрана на крушките од закани како Катица.

Албанскиот Саше Политико, Фуркан Салиу прв стигнал на местото на настанот и се качил и он у дрвото да види колку крушки се оберени.

Кинеската агенција КСИНХУА вика дека ова се капиталистички срања и одбива да ја преземе сторијата, пизда им материна комунистичка диктаторска!

Дознаваме дека прв ја видел комшијата кој бил испаметен од звукот на кршење на гранката па прв му се јавил на Заев а овој одма на Вилма Русковска која пак мислела дека ја заебаваат руските пранкери.

Има уште ама тоа у нов продужеток на ПЛУСИНФО.МК, новиот КУРИР ЗА РАЗОЧАРАНИ КОМУЊАРИ!

 

 

* реклами:

loading...

Македонија

Свет