УРЕДНИКОТ НА ИНФОМАКС СЕ ИЗБРУКА НА ДЕНЕШНИОТ ПРЕС: ГО ПРАША ПРЕМИЕРОТ ШТО БАРА НА ВОДНО ВО 1 ЧАСОТ НОЌЕ?!

Објавено на 19.07.2019 во 18:05:12 часот | Македонија

- Премиере што барате на Водно во 1 часот ноќе? Лично ве уловив пред некој ден! -  го праша премиерот уредникот на Инфомакс, Александар Митовски.

- "Па таму живеам, премиерската вила е таму" - му одговори премиерот.

На ова сите се изнасмеаја во салата.

- Леле лажна вест во обид, за малце! - искоментира Саше Политико кој седеше одма до новинарот на Инфомакс.

 

 

* реклами:

loading...

Македонија

Свет