О БОЖЕ, И КАТЕ БЛАЖЕВСКА ВОДИ КАМПАЊА ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ОРЦЕ КАМЧЕВ, ПА ЗАРЕМ Е МОЖНО ОЛИГАРХОТ ДО ТОЛКУ ДА ИМА ПЕНЕТРИРАНО ВО НОВИНАРСКАТА ФЕЛА?!?!

Објавено на 20.07.2019 во 03:06:30 часот | Македонија

Боже господе, по Бранко Геровски сега и Кате Блажевска повикува истрагата ИМПЕРИЈА да се укине пошто била "искомпромитирана"?!?!

Како бе може да искомпромитираш истрага, можеш да ја злоупотребиш, ама докази се докази, факти се факти, грабеж е грабеж, злодело е злодело, без разлика дали можеби некој го користел тоа злодело некого да рекетира?!?! И ТОА ПОД УСЛОВ ТОА ДА Е ТОЧНО ЗА ШТО ЗАСЕГА НЕМА НИКАКВИ ДОКАЗИ?!?!

Кате крева паника за еден новинарски брифинг на СЈО на тема Империја и тоа и е најголем доказ дека империја треба да се искине на парчиња?!?! Што ако идејата на тој брифинг било да се предупреди јавноста за МАСИВНОСТА на делото, особено во моменти кога Врховен Суд тргна да ги скапсува Панделевци и Камчевци со разни марифетлуцу?!

Како е можно ова да не и е јасно на толку искусна новинарка со толкаво искуство во новинарството?!?!

ИСУСЕ ХРИСТЕ МОЖНО ЛИ Е КАМЧЕВ ДА ИМА ТОЛКУ МНОГУ ГОЛЕМИ НОВИНАРСКИ ПЕРА НА ПЛАТЕН СПИСОК!?!?!

Ај Оливера, ај Геро ама и Кате?!?! КОЈ Е СЛЕДЕН У П М?!?!

И што е најинтересно, Кате се буни што никој не истражил од кај му се парите на Боки, а зошто никој не истражи од кај му се парите на Орце Камчев за да ги купи сите болници во Бугарија и да купи се во Македонија, од болници преку банки, фарми, хотели, ресторани, медиуми, центри за дијализа?!?!

Или Боки е смешен и комичен ај да го плукаме, ама Орце е голем газда него не смееме да го рчкаме?!

Ниту Ѕинго ниту Стојменов?! И они да не се подобри од Боки 13-ка?!

Колумната на ПРИЗМА, овде.

 

 

* реклами:

loading...

Македонија

Свет