УШТЕ ЕДНА ЛАЖНА ВЕСТ ЗА КАТИЦА ЈАНЕВА ДЕМАНТИРАНА: РУСКОВСКА ГО ДЕМАНТИРА МИЦКОВСКИ, ВЕЛИ ДЕКА НЕМА ЗАБРАНА ЗА ИЗЛЕЗ ОД ЗЕМЈАВА ЗА КАТИЦА!!!

Објавено на 20.07.2019 во 13:14:18 часот | Македонија

За информацијата која вчера ја изнесе лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, дека има мерка „С“ односно забрана за излегување од државата на Катица Јанева, Русковска рече дека за неа нема посебна истражна (ПИ) мерка.

– Од страна на Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција не е побара ПИ мерка за Катица Јанева. Не ја следиме, дали некој друг ја следи не знам – рече Русковска.

 

 

* реклами:

loading...

Македонија

Свет