ЕКСКЛУЗИВНО - МАКТЕЛ ДОЗНАВА ОД ИЗВОРИ ВО СЈО: ЕДНА ОД ИСТРАГИТЕ СО КОИ СЕ ЗАКАНИ КАТИЦА Е ЗА ФЕНИ КАВАДАРЦИ, КАКО ГРУЕВЦИ САКАЛЕ ДА ГО УКРАДАТ КОМБИНАТОТ ВРЕДЕН 100 МИЛИОНА ЕВРА!!!

Објавено на 23.07.2019 во 14:27:42 часот | Македонија

Кражба од 100 милиона евра - обид да се превземе ФЕНИ индустри со тоа што ќе се однесе вештачки во стечај а потоа ќе се шитне за НУЛА долари под изговор дека му нема спас, дознаваме дека тоа е една од истрагите со кои денеска се закани Катица Јанева.

Дознаваме дека во овој мега криминал се вмешани големи македонски олигарси и екс функционери високо позиционирани во ВМРО ДПМНЕ!

Ете зошто мафијата е усерена и зошто напнаа жестоко да го уништат СЈО пред да се активираат овбие обвиненија!!! Дознаваме дека сите 10 истраги се за криминали вкупнио вредни 1 милијарда евра, најдоцна биле завршени затоа што морало да се бара помош од странски држави пред се Русија, Кариби, Монако, Швајцарија, Британија...

 

 

* реклами:

loading...

Македонија

Свет