Копилето е склоно на крв и за насилие, веќе не се ни крие дека тој е нарачател на сите претепувања на новинари и кланицата на 27-ми април!!!

Објавено на 30.07.2019 во 11:17:10 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


Копилето веќе не се ни крие, не ни глуми некаков државник и голем политичар како што правеше 12 години додека наредуваше тепање и апсење и црна пропаганда со лаги и клевети.

Сега си кажува, што на ум то на друм. Од устата му излегува таква сирова жед за крв и насилие.

Копиле уличарско мафијашко насилничко!!!

Избега како пизда у гепек, па уште и нарачува претепувања и ликвидации?!?!

Каква гнаса каков изрод какво гомно епско колосално!

Ако ВМРО ДПМНЕ не смогне сили да се дистанцира од ова гомно, долго ќе останат во опозиција, народот веќе не пие нафта!

Ова е премногу дури и за ВМРОВЦИТЕ, за се има црвени линии!

Изродот кој го нареди и организираше 27-ми април, уште се заканува со крв и убиства, малце ќотек изедоа Заев и Петре, па уште им следувало.

Гнаса, најголема казна за оваа држава е овој ПАЈА ПАТАК, од каде ли само времето и судбината ни го донесе пизда ли му материна негова крвничка ненормална!!!

п.с Она што е најгнасно во приказната е што над 100 души скапуваат во зандани на затвори од 10 години па нагоре за 27-ми април а он гнете ракчиња на бродови на Дунав во Будимпешта и уште ги буцка Ќосињата уште повеќе да заглават во затвори за децата да им ги заборават лицата. Каков гнасен злотвор, каква наказа, какво чудовиште од човек!

 

 

* реклами:

Колумни

Македонија