ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ ГИ ДЕМАНТИРА ГЛАСИНИТЕ: Не сум во преговори со Мицковски за напуштање на коалицијата со СДСМ, имам одлични односи со Зоран Заев

Објавено на 04.08.2019 во 13:01:35 часот | Македонија

- Никогаш во живот не сум го сретнал Мицковски, не сум се сретнал со никој од раководството на ВМРО ДПМНЕ, демантирам дека сум во некакви преговори со ВМРО ДПМНЕ за напуштање на коалицијата со СДСМ. Имам одлични односи со Зоран Заев и задоволен сум од сработката која ја има Демократски Сојуз како партија со СДСМ и останатото владејачко мнозинство.

Ова за Мактел денеска го изјави лидерот на ДС, Павле Трајнов, откако деновиве се пуштија гласини по разни портали дека тој е во преговори со опозицијата да ја напушти власта.

 

 

* реклами:

loading...

Македонија

Свет