БОМБА НА МАКТЕЛ - АФЕРАТА РЕКЕТ ЌЕ ЕКСПЛОДИРА: ОЈО СПРЕМА ДЕСЕТИЦИ АПСЕЊА ОД УТРЕ ДО ПЕТОК, ЌЕ ИМА УАПСЕНИ СУДИИ, ОБВИНИТЕЛИ, БИЗНИСМЕНИ, НОВИНАРИ, ПОЛИТИЧАРИ!!!

Објавено на 11.08.2019 во 23:32:57 часот | Македонија

ОЈО спремало масовно апсење на десетина политичари, обвинители, бизнисмени, новинари поврзани со аферата РЕКЕТ.

Ова Мактел го дознава од извори кои се добро информирани за тоа што се случува и што ќе се случува во државата.

Дознаваме дека во целата работа ќе се вмеша и претседателот Пендаровски кој утре на прес ќе повика ОЈО брзо и одлучно да го расчисти случајот РЕКЕТ кој се заканува да го загрози добивањето на датумот во Октомври.

Дознаваме дека се спремале веќе операциони планови за акција во соработка на ОЈО со МВР!

 

 

* реклами:

loading...

Македонија

Свет