ЕНИГМА - ЗОШТО ОРЦЕ КАМЧЕВ СЕ ПРЕМИСЛИЛ И ГИ ПРИЈАВИЛ БОКИ И КАТИЦА КОГА ДОБИЛ СПОГОДБА СО ДРЖАВАТА?!?!

Објавено на 12.08.2019 во 09:54:40 часот | Македонија

Кога СЈО прифатило спогодба за Орце да не оди во затвор а само да плати оштета према државата и тие кои ги оштетил како фирми и акционери, а ова според изјавите на Лиле Стефанова, обвинителка во СЈО која го водела ИМПЕРИЈА, зошто Камчев потоа се премислил и ги пријавил Боки и Катица во ОЈО?!

Ова засега е енигма, Мактел се распрашуваше кај луѓе кои се дел од оштетените од криминалите на Камчев и дознаваме дека едноставно е можно Камчев да сфатил дека оштетата која ќе требало да ја плати е преголема и не вреди да оди по тој пат па решил да се коцка и да се бори за се или ништо!

Дознаваме дека само кон Кираца за измамата со акциите во Фершпед требало да се плати оштета од 6 милиона евра, плус 12 милиона евра затаен данок кон УЈП, плус 8 милиона евра да му даде на Боки како посредник за спогодбата, плус десетици милиони евра кон другите оштетени акционери и фирми кој знае колкава е вкупната сума, сигурно ќе се движела меѓу 30 и 50 милиони евра!

Можно е Орце да не можел да ја преболи оваа сума и пробал да оди во војна со СЈО за да ги спаси овие пари и да излезе како победник со тоа што стапил во сојуз со ВМРО ДПМНЕ за рушење на СДСМ и борба за целосна амнестија под плаштот на невина жртва на некаков рекет од СЈО?!?!

Можеби Мицковски го убедил дека ако тргне во заедничка битка против СДСМ и СЈО можно е да победат и да куртулат и двете страни, и Орце и ВМРО ДПМНЕ и дузина други обвинети во Империја и Поштенска Банка?!

ДАЛИ НА ДЕЛО ИМАМЕ ПАКТ НА МАФИЈАТА И ВМРО ДПМНЕ ПРОТИВ МАКЕДОНСКОТО СУДСТВО И ВЛАДАТА?! КОЈ ЌЕ ПОБЕДИ?!

 

 

* реклами:

loading...

Македонија

Свет