ШОКАНТНО: ИТАЛИЈАНСКИОТ ВЕСНИК ЛА ВЕРИТА ВО СОПСТВЕНОСТ НА ВМРО ДПМНЕ?!?!

Објавено на 12.08.2019 во 10:33:40 часот | Македонија

Значи ВМРО-вците се цареви! Освен што ги купија сите медиуми во земјата, освен што ги поткупија и светските медиуми како ЦНН и Форбс со скапи реклами за ИНВЕСТ ИН МАСЕДОНИА, тие формирале и медиуми во странство за да протнат своја ПР пропаганда во странство и дома?!?!

Погледнете го овој твит од лани од твитер акаунтот на Ла Верита?!?! Се дозна и дека новинарот кој сега ги објавува снимките со Боки бил платен советник на премиерот Груевски?!

 

 

 

* реклами:

loading...

Македонија

Свет