СКОПЈАНЕЦ НА ДЕНОТ: Нападнат во својот двор од ротвајлер на соседот, земал пиштол и го изрешетал кучето

Објавено на 12.08.2019 во 17:56:22 часот | Македонија

Скопјанец застрелал куче од расата ротвајлер, завчера во скопската населба Пинтија, информираше МВР.

На 10.08.2019 во 18,25 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „1439“, во дворот од куќата Д.Б.(44) со пиштол усмртил куче „Ротвајлер“, сопственост на неговиот сосед Ѓ.Н. (55), кое, според пријавеното, претходно, го нападнало. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

* реклами:

loading...

Македонија

Свет