КАЈ БЕА БЕ ОВИЕ ИТАЛИЈАНСКИ КОПИЛИЊА ДА МУ КАЖАТ НА ГРУЈО ДЕКА КАРИЕРАТА МУ Е ГОТОВА СИТЕ 12 ГОДИНИ ДОДЕКА ПЉАЧКАШЕ И ВЛАДЕЕШЕ МАФИЈАШКИ И ДИКТАТОРСКИ?!?!

Објавено на 13.08.2019 во 12:25:06 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


На Зоран Заев му завршила кариерата, вели ова окезеното италијанско копиле мафијашко?!

Па нели бе ти немаше политичка агенда, нели ти како новинар откриваше рекетарски скандал а не настапуваш со агенда некого да уништиш политички?!

Како е Заев поврзан со аферата освен што Боки се фали дека зборел со Зоки, па пола држава се фали дека зборела со Зоки, таа реченица веќе е прерасната во виц, ЗБОРЕНО Е СО ЗОКИ, ЌЕ БИДЕ!

И каде беше бе ти италијански белосветски душегрижник за Македонија сите тие 12 години да ни помогнеш додека се боревме со мафија да дојдеш и да му кажеш на Грујо дека кариерата му е завршена?!

Никаде те немаше, дури си му бил и советник на Грујо додека он не газеше со чизмата вмровска?!

Ти ли бе сега ќе исправаш криви дриви, ти си обичен италијански Миленко, италијански Латас, значи обичен куртон ништо повеќе, гомнар, слуга мафијашка што мисли дека некако ќе му помогне на бегалецот од Будимпешта, ама тешко дека ова ќе ви помине, народот е многу попаметен од пред 2, 4, 6 или 10 години, нема веќе страв, нема веќе режим, народот ќе си процени чија кариера и кога ќе биде завршена!

АРИВЕДЕРЧИ КАЦО!!!

 

 

* реклами:

loading...

Колумни

Македонија