СЕ ПОТВРДИЈА ПИШУВАЊАТА НА МАКТЕЛ - ПО КАТИЦА, ПРИВЕДЕНИ И ДВАЈЦА ПОЛИТИЧАРИ: ВО ЖИВО ВО 14 ЧАСОТ - Прес конференција на ОЈО!!!

Објавено на 21.08.2019 во 14:01:45 часот | Македонија

Од основното јавно обвинителство за во 14 часот најавија вонредна прес конференција на која ќе ја информираат јавноста за денешното приведување на Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева како и за детали околу случајот “Рекет”.

Мактел дознава дека денеска се приведени и двајца политичари засега не се знаат имињата.

 

 

* реклами:

Македонија

Свет