ВМРО ОСВЕН МАФИЈАШКА ОФИЦИЈАЛНО СТАНА И ТЕРОРИСТИЧКА - Ѓорчев: Треба да има амнестија за 27-ми април, слобода!!!

Објавено на 01.09.2019 во 18:24:35 часот | Македонија

Пратеникот Влатко Ѓорчев при денешната собраниска расправа на која се дискутираше и за новиот министер за инвестиции, Хисен Џемаили, побара амнестија за осудените за 27 април.

-Треба да има амнестија за 27-ми април и луѓето од затворите да си одат дома. Пратеници од СДСМ, ќе гласате за лице амнестирано во “Мавровски работници” да биде МИНИСТЕР, а ДЕСЕТИЦИ луѓе се во ЗАТВОРИ осудени на 250 години. Да си одат ДОМА кај своите семејства. Слобода, порача Ѓорчев.

 

 

* реклами:

loading...

Македонија

Свет