ПЕЏА ГИ УБИ КОМАНДАНТИТЕ КОИ ГИ СОВЕТУВА 10 ГОДИНИ: ДУИ Е ВО ШИЗОФРЕНА СИТУАЦИЈА, ЈАВНО БАРА ПРАВЕН ПОРЕДОК, ТАЈНО МОЛИ БОГА СЈО ДА ЦРКНЕ!

Објавено на 10.09.2019 во 16:22:41 часот | Македонија

- ВМРО ДПМНЕ не ни крие дека се против тоа криминалците да завршат во затвор, но ДУИ се во многу шизофрена ситуација, они јавно поради притисок од западот се залагаат за правен поредок а тајно молат бога СЈО да цркне затоа што нивни луѓе се под истраги и во судски процеси кои ги води СЈО!

Претар Арсовски во изјава за Тв 24, инаку Пеџа е ПР советник долги години на изборните кампањи на ДУИ, но кај него нема милост во политичките анализи!

 

 

* реклами:

Македонија

Свет