МАКТЕЛ ОТКРИВА СКАНДАЛ: МИЦКОВСКИ ВЧЕРА ЈАДЕЛ ЗАУШКИ ОД БОЈКО БОРИСОВ!

Објавено на 10.09.2019 во 22:37:17 часот | Македонија

 
Здраво Саше, сакам да те известам а воедно јавноста да биде информирана за
 
КАПИТУЛАЦИЈА НА ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ И ЛАЖНИОТ ПАТРИОТИЗАМ
 
 имено, вчера на 09.09.2019г. Градскиот комитет на УМС на ВМРО-ДПМНЕ имаше закажано јавна проекција на филмот Трето полувреме познат како еден од поновите филмови во кој е птилажан непокорот на Македонскиот народ и преку таа симболика УМС сакаше да го одбележи денот на независноста.
 
 Но, вчера неколку часа пред проекцијата наеднаш УМС ја смени одлуката и наместо претходно најавениот филм Трето полувреме одлучи да го емитува Златна Петорка кој беше и емитуван на ТВ. Иако раководството на УМС не ни даде образложение, дознаваме дека имало големи реакции и кај нас на социјални мрежи, но и во Бугарија. Наводно реагирале и од Европарламентот во Брисел. 
 
Поради таквиот притисок и реакции Христијан Мицкоски наредил УМС да емитуваат друг филм. Ете доказ за каков "патриот" се работи кој потклекна на прва реакција. Ова е КАПИТУЛАЦИЈА и на УМС и на ВМРО-ДПМНЕ партија која се прави најпатриотска.
 
 Ова сметам дека треба јавноста да знае, а Мактел како отворен медиум да информира. Класична капитулација и доказ за лажен патриотизам.
 
 Еве како доказ и скрин шотови дека навистина беше закажан Трето полувреме, а откако реагираа од Бугарија веднаш се повлече Мицкоски. Поздрав и се надевам ќе објавиш за ова.
 
 
 
Мактел дознава дека директно интервенирал Бојко Борисов кој откако бил изветен дена УМС ќе го пушта филмот на Дарко Мутревски во кој се блуе со омраза против Бугарија, му се јавил на лидерот на ВМРО ДПМНЕ и го прашал дали има намера воопшто некогаш во блиска или далечна иднина да дојде на власт?!?! Му се заканил дека ако продолжи да шири омраза кон Бугарија ќе биде жестоко казнет на многу различни начини, на што Мицко ги наполнил гаќите!

 

 

* реклами:

loading...

Македонија

Свет