ОВОЈ ЧОВЕК Е КОМИЧЕН КЛОВН - МИЦКОВСКИ: Немам намера јавно да се извинам за грешките на Груевски, но на улица лично ќе му се извинам на секој што ќе ми докаже дека му било згрешено?!?!

Објавено на 14.09.2019 во 12:32:00 часот | Македонија

- Немам намера јавно да се извинам за грешките на Груевски, но поединечно на улица ќе му се извинам на секој кој ќе ми докаже дека му било згрешено?!?!, - Мицковски на Алсат М!

О господе боже мили, цццц, па добро колку е овој човек кловн без два грама мозок?!?!? Ќе се извинел лично на улица на секој човек кој ќе му докажел дека му било згрешено, ама јавно немало да се извини за грешките на Груевски затоа што не биле негови грешки, туку на поранешниот лидер?!?!

Па партијата иста ли е или друга е, или кога ќе се смени лидерот, се порано паѓа во вода, ПУ ПУ НЕ ВАЖИ?!?!

Сега треба сите да се наредиме пред седиштето на ВМРО ДПМНЕ со папири во рацете и да чекаме Мицковски да се појави за да ни се извини на сите што сме биле тепани, избркани од работа, покрадени, опљачкани, оставени една декада без ЕУ и НАТО, со најниски плати во Европа и без работа?!?! И без слобода на говор и мисла?!?! 

КАКОВ ЕПСКИ КОЛОСАЛЕН КРЕТЕН!!!

 

 

* реклами:

loading...

Македонија

Свет