ЛУДА ИЗЈАВА НА МИЦКО НА ТВ 24, ЧАДИКОВСКИ ЌЕ ПАДНЕШЕ ОД СТОЛ: За амнестија во земјава се бори Заев затоа што не дозволи процесите на СЈО да пропаднат?!?!

Објавено на 08.10.2019 во 21:48:58 часот | Македонија

- Зошто сте за амнестија господине Мицковски?

- Не е точно, за амнестија се тие што му помогнаа на Јовевски нелегално да ги земе процесите на СЈО со што тие не пропаднаа.

- Како како?!?!

Општа забуна настана во студиото на Тв 24.

 

 

* реклами:

loading...

Македонија

Свет