(ВИДЕО) ХАОС ВО СЕВЕРНА СИРИЈА: Турски авиони почнаа со жестоки бомбардирања на Курдите, колони со цивили се обидуваат да се спасат од бомбите, САД и даде дозвола на Турција за нападот!

Објавено на 09.10.2019 во 20:46:08 часот | Свет

 

 

* реклами:

loading...

Свет

Македонија