НЕКОГАШ ОВА БЕШЕ БАСТИОН НА ВМРО ДПМНЕ НА ИСТОКОТ: Дебакал на ВМРО ДПМНЕ во Пробиштип, на митинг се појавија само 50 луѓе!

Објавено на 12.11.2019 во 11:50:25 часот | Македонија

Опозициската ВМРО ДПМНЕ вчeрв, во рамки на кампањата „Разговори за обнова на Македонија“, беше во Пробиштип. Фотографиите кои пристигнаа до нашата редакција покажуваат дека излезноста е многу мала. Активистите, симпатизерите и поддржувачите на ВМРО ДПМНЕ од ден на ден се намалуваат, констатира јавноста, а граѓаните по денешниот скандал во Комсијата за труд и социјална политика предизвикан од пратениците од опозицијата, се прашуваат дали ВМРО ДПМНЕ свесно се против граѓаните, имено против обештетувањето на стечајците и растот на минималната плата.

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Народот ги препозна нивните нечесни намери. – се коментарите на социјалните мрежи, додека од друга страна СДСМ, дава отчет за сработеното пред преполни сали. – велат граѓаните. На граѓаните најважно им е егзистенцијалното прашање, односно порастот на платите и зошто, тогаш, пратениците од опозицијата, земаат дневници, а не се вклучуваат во дебатите по ова суштинско прашање со цел побрзо да се реши во полза на граѓаните.

 

 

* реклами:

loading...

Македонија

Свет