(ВИДЕО) Шокантен говор на Ангела Меркел на конвенцијата на ЦДУ: Мултикултурализмот е голема лага и неуспех и води кон паралелни општества, наместо тоа треба народите да се асимилираат и интегрираат!

Објавено на 18.12.2017 во 18:40:44 часот | Свет

 

 

* реклами:

 

 

Свет

Македонија