Menu
Prev Next

Поврзете се со Мактел: TwitterFacebookGoogle+

baner728x90

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
Prev Next
(ФОТО) Шекеринска: Нудиме шанса за младите да останат во Македонија

(ФОТО) Шекеринска: Нудиме шанса за младите да останат во Македонија

Саботно кафе со отворен и искрен разговор на младите со заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска денеска во скопската општина Центар. Младите загрижени за својата иднина, зборуваа за нивните врсници кои веќе ја напуштиле Македонија и ...

(Видео) Заев: На 27-ми април да кажеме стоп на големиот грабеж на Македонија!

(Видео) Заев: На 27-ми април да кажеме стоп на големиот грабеж на Македонија!

- Моќта е во секој човек. Зад параванот сме сами, со нашиот глас одлучуваме дали Груевски ќе продолжи на овој начин да ја краде земјата и да ја држи во заложништво или ќе тргнеме напред во подобра иднина за сите, рече денеска претседателот на СДСМ ...

Дали снимката од мега-скандалот за 1,5 милиони евра кеш го дава одговорот на прашањето на Ден Дончев: Кој ги украде украдените пари на Војо и Ламбе?

Дали снимката од мега-скандалот за 1,5 милиони евра кеш го дава одговорот на прашањето на Ден Дончев:…

Објавувањето во јавноста на аудио снимката за скандалот со 1,5 милиони евра, во кој е вклучен Груевски, Газда Нини и „соговорник“(Дали е Ден Дончев соговорникот на Грујо во снимката со Нини?), отвори некои прашања чии одговори ќе треба да ги бараме в...

(ВИДЕО) Орцев: За ВМРО-ДПМНЕ поважни беа спомениците од патната инфраструктура

(ВИДЕО) Орцев: За ВМРО-ДПМНЕ поважни беа спомениците од патната инфраструктура

Инфраструктурата во една земја е огледало за нивото на нејзиниот развој. За ВМРО ДПМНЕ поважни беа спомениците, музеите, лавовите, скапите огради и жалните врби отколку автопатното поврзување на градовите, рече Памче Орцев.

Заев: Груевски е фатен во криминал и треба самиот да се повлече од политичката сцена

Заев: Груевски е фатен во криминал и треба самиот да се повлече од политичката сцена

Дождот не ги спречи жителите на беровско Русиново да излезат и да го пречекаат претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој в очи на христијанскиот празник Велигден ги посети населените места во Малешевијата.

Не барајте вино испиено е, не барајте власт, поткупена е

Не барајте вино испиено е, не барајте власт, поткупена е

Им се чудам на ова опозициските портали, бараат одговорност, бараат од властта отчет?! Од деца ука барате? На бања ако си тргнал со деца, сапунот ќе ти го изедат, така да си знаете. Краделе де милиони, ма и ебале и швалерисувале и сешто праеле, нели...

ДА, ИМА РАЗЛИКА: Случајот со газда Нини и Македонска Банка не научи какво гомно е Грујо и каква величина е човекот кој е најдоброто нешто што ни се случило на политички план, Петар Гошев!

ДА, ИМА РАЗЛИКА: Случајот со газда Нини и Македонска Банка не научи какво гомно е Грујо и…

Овие денови делам флаери по источна Македонија. Некои со омраза на лицето ги одбиваат моите флаери, некои со незаинтересираност ги земаат, некои со љубопитност а некои се со вистинско воодушевување со изреки од типот - ех да имаше повеќе како тебе ит...

Последица од разговорот на Грујо со Нини: Газда Нини се сместил во Управниот одбор на Македонска Банка!?

Последица од разговорот на Грујо со Нини: Газда Нини се сместил во Управниот одбор на Македонска Банка!?

Разговорите на Грујо со „соговорник“ и Газда Нини на аудио снимката од скандалот со 1,5 милиони евра кеш за Македонска Банка, изгледа дека не биле без конкретен резултат - Газда Нини се сместил во Управниот одбор на Македонска Банка!?

Нешто е гнило во државата наша

Нешто е гнило во државата наша

Во последниве денови се чувствувам како да живеам во Турција, слична ваква афера со Ердоган, кратко негирање, и закана со тужба. По ова следуваа апсења, притисоци и закани во Турција, но тоа веќе не е нешто ново кај нас, па очекувам да се случи во на...

(Видео) Манчевски: СДСМ ќе продолжи со откривање на корупциски афери, вистината ќе им ја кажиме на граѓаните

(Видео) Манчевски: СДСМ ќе продолжи со откривање на корупциски афери, вистината ќе им ја кажиме на граѓаните

На прашање на Мухамед Зекири во емисијата Патот кон, на Алсат телевизија за тоа дали ќе има продолжение на мега аферата 1,5 милиони евра поткуп во кеш, упатено кон Дамјан Манчевски, кој е потпретседател на СДСМ, тој одговори дека во иднина ќе се прод...

Можеби ќе ве интересира и...

 1. Македонија
 2. Свет
 3. Забава
 4. Спорт