МПЦ-ОА: Пред СПЦ е изборот дали ќе остане надвор од решавање на спорот негирајќи ги правата на Цариградскиот престол или ќе даде амин
МПЦ-ОА: Пред СПЦ е изборот дали ќе остане надвор од решавање на спорот негирајќи ги правата на Цариградскиот престол или ќе даде амин
НОВ ТРИУМФ НА ВЛАДАТА - Среде пандемија, италијанска „Витило“ ќе инвестира нови 10 милиони евра во земјава!
НОВ ТРИУМФ НА ВЛАДАТА - Среде пандемија, италијанска „Витило“ ќе инвестира нови 10 милиони евра во земјава!
СПАСОВСКИ: Продолжува опремувањето на полицијата, нова опрема за полициските службеници од Одделението за претходница и сообраќајно ескортно обезбедување
СПАСОВСКИ: Продолжува опремувањето на полицијата, нова опрема за полициските службеници од Одделението за претходница и сообраќајно ескортно обезбедување
МВР ЈА ПРЕДУПРЕДУВА ЈАВНОСТА: РОДИТЕЛИТЕ ДА ВНИМАВААТ НА СВОИТЕ ДЕЦА КОИ КОРИСТАТ ТИК ТОК, ВО РУСИЈА И ИЗРАЕЛ СЕ ЗАБЕЛЕЖАНИ ПОВИЦИ ЗА САМО ПОВРЕДУВАЊЕ!
МВР ЈА ПРЕДУПРЕДУВА ЈАВНОСТА: РОДИТЕЛИТЕ ДА ВНИМАВААТ НА СВОИТЕ ДЕЦА КОИ КОРИСТАТ ТИК ТОК, ВО РУСИЈА И ИЗРАЕЛ СЕ ЗАБЕЛЕЖАНИ ПОВИЦИ ЗА САМО ПОВРЕДУВАЊЕ!
БОТОВИТЕ НА ВМРО ДПМНЕ КРЕНАА РАЦЕ ОД МИЦКОВСКИ: ОВАА ФОТКА Е ХИТ НА ТВИТЕР И ФЕЈСБУК!
БОТОВИТЕ НА ВМРО ДПМНЕ КРЕНАА РАЦЕ ОД МИЦКОВСКИ: ОВАА ФОТКА Е ХИТ НА ТВИТЕР И ФЕЈСБУК!
(ВИДЕО) ТОА Е ТАА ХАРИЗМА НА ГОЛЕМИТЕ ЛИДЕРИ КОЈА ИЛИ ЈА ИМАШ ИЛИ ЈА НЕМАШ: БОЈКО БОРИСОВ МУ ГО ДАДЕ СВОЕТО ПАЛТО НА ГРАДЕЖЕН РАБОТНИК
(ВИДЕО) ТОА Е ТАА ХАРИЗМА НА ГОЛЕМИТЕ ЛИДЕРИ КОЈА ИЛИ ЈА ИМАШ ИЛИ ЈА НЕМАШ: БОЈКО БОРИСОВ МУ ГО ДАДЕ СВОЕТО ПАЛТО НА ГРАДЕЖЕН РАБОТНИК
(ВИДЕО) ПАЗЕТЕ ЛУЃЕ, КОПИЛИЊА И МОНСТРУМИ ДЕМНАТ НА ИНТЕРНЕТ СО НАМЕРА ДА ВЕ ОГРАБАТ
(ВИДЕО) ПАЗЕТЕ ЛУЃЕ, КОПИЛИЊА И МОНСТРУМИ ДЕМНАТ НА ИНТЕРНЕТ СО НАМЕРА ДА ВЕ ОГРАБАТ
(ВИДЕО) БОЈКОТИРАМ: ПРОБЛЕМОТ НА ВМРО ДПМНЕ Е ШТО ТОЛКУ МНОГУ ГО МРАЗАТ ЗАЕВ ШТО ПОВЕРУВАА ВО ПРИКАЗНИТЕ ДЕКА ЗАЕВ Е ГЛУП, И ТУКА Е ПРОБЛЕМОТ ШТО ГО ПОТЦЕНУВААТ ЦЕЛО ВРЕМЕ
(ВИДЕО) БОЈКОТИРАМ: ПРОБЛЕМОТ НА ВМРО ДПМНЕ Е ШТО ТОЛКУ МНОГУ ГО МРАЗАТ ЗАЕВ ШТО ПОВЕРУВАА ВО ПРИКАЗНИТЕ ДЕКА ЗАЕВ Е ГЛУП, И ТУКА Е ПРОБЛЕМОТ ШТО ГО ПОТЦЕНУВААТ ЦЕЛО ВРЕМЕ

МПЦ-ОА: Пред СПЦ е изборот дали ќе остане надвор од решавање на спорот негирајќи ги правата на Цариградскиот престол или ќе даде амин

Новиот српски патријарх Порфириј со ставовите изнесени во интервјуто за РТС само потврди дека нема да отстапува од утврдената надворешна политика на неговата црква во однос на конечното решавање на македонското црковно прашање, велат за МИА извори од Македонската православна црква – Охридска архиепископија. Истите извори на барање на МИА да дадат коментар на ставовите …

МПЦ-ОА: Пред СПЦ е изборот дали ќе остане надвор од решавање на спорот негирајќи ги правата на Цариградскиот престол или ќе даде амин Read More »

НОВ ТРИУМФ НА ВЛАДАТА – Среде пандемија, италијанска „Витило“ ќе инвестира нови 10 милиони евра во земјава!

Италијанската индустриска групација „Витило“ ќе инвестира нови 10 милиони евра во земјава во третата фаза од планираната инвестиција, соопштија од Владата. Премиерот Зоран Заев и Јован Деспотовски, директор на Дирекцијата за ТИРЗ, се сретнале со раководството на компанијата, сопственикот и управител Антонио Витило и Чиријако Ло Конте, директор на „Витек Македонија“. Од кабинетот на премиерот …

НОВ ТРИУМФ НА ВЛАДАТА – Среде пандемија, италијанска „Витило“ ќе инвестира нови 10 милиони евра во земјава! Read More »

СПАСОВСКИ: Продолжува опремувањето на полицијата, нова опрема за полициските службеници од Одделението за претходница и сообраќајно ескортно обезбедување

Денеска со особено задоволство за прв пат им предадов на користење нова мотоциклистичка опрема за зимски и летни услови– триесет комплети на полициските службеници во Одделението за претходница и сообраќајно ескортно обезбедување. Имено, станува збор за комплет опрема чизми, заштитни чевли, кациги, виндјакни, подјакни, пантолони, појаси, ракавици, рефлектирачки елеци, маици чија вкупна вредност изнесува 3.988.230 …

СПАСОВСКИ: Продолжува опремувањето на полицијата, нова опрема за полициските службеници од Одделението за претходница и сообраќајно ескортно обезбедување Read More »

МВР ЈА ПРЕДУПРЕДУВА ЈАВНОСТА: РОДИТЕЛИТЕ ДА ВНИМАВААТ НА СВОИТЕ ДЕЦА КОИ КОРИСТАТ ТИК ТОК, ВО РУСИЈА И ИЗРАЕЛ СЕ ЗАБЕЛЕЖАНИ ПОВИЦИ ЗА САМО ПОВРЕДУВАЊЕ!

Апел за внимателно користење на социјалните мрежи Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека од страна на Интерпол е добиена информација дека на профили на социјалната мрежа „Тик Ток“ во Русија и Израел се забележани повици за самоповредување на малолетни лица. МВР апелира до граѓаните, особено до родителите да обрнат внимание на активностите на …

МВР ЈА ПРЕДУПРЕДУВА ЈАВНОСТА: РОДИТЕЛИТЕ ДА ВНИМАВААТ НА СВОИТЕ ДЕЦА КОИ КОРИСТАТ ТИК ТОК, ВО РУСИЈА И ИЗРАЕЛ СЕ ЗАБЕЛЕЖАНИ ПОВИЦИ ЗА САМО ПОВРЕДУВАЊЕ! Read More »

БОТОВИТЕ НА ВМРО ДПМНЕ КРЕНАА РАЦЕ ОД МИЦКОВСКИ: ОВАА ФОТКА Е ХИТ НА ТВИТЕР И ФЕЈСБУК!

Еве што пишуваат на твитер ботовите на ВМРО ДПМНЕ: Редно време е лажовчината и уценет Мицкоски да лета од ВМРО. Со месеци лажеше дека имаат мнозинство и само што не дошле на власт , а денес видовме дека ништо од тоа не е вистина. Овој човек ја уништи партијата. #Оставка па #Одговорност #ВонреденКонгрес

(ВИДЕО) ТОА Е ТАА ХАРИЗМА НА ГОЛЕМИТЕ ЛИДЕРИ КОЈА ИЛИ ЈА ИМАШ ИЛИ ЈА НЕМАШ: БОЈКО БОРИСОВ МУ ГО ДАДЕ СВОЕТО ПАЛТО НА ГРАДЕЖЕН РАБОТНИК

Бугарскиот премиер Бојко Борисов, за време на денешната посета на градежните работници кои работат на реновирање на автопатот меѓу Стара Загора и Чирпан, на еден од работниците му го подари сакото. -Убаво Ви е сакото. Сакам и јас да си земам исто такво – му рече работникот на Борисов, по што тој му го даде …

(ВИДЕО) ТОА Е ТАА ХАРИЗМА НА ГОЛЕМИТЕ ЛИДЕРИ КОЈА ИЛИ ЈА ИМАШ ИЛИ ЈА НЕМАШ: БОЈКО БОРИСОВ МУ ГО ДАДЕ СВОЕТО ПАЛТО НА ГРАДЕЖЕН РАБОТНИК Read More »

ЦАРОВСКА: Подновувањето на Спомен-собата на Крсте Мисирков е значаен настан, не само за Институтот за македонски јазик, туку и за целата држава. На овој начин се покажува почитување кон неговото дело, но, и вложување во грижата и негувањето на македонскиот јазик

Отворањето на подновената Спомен-соба на Крсте Мисирков е навистина значаен настан не само за Институтот за македонски јазик, чиј патрон е Мисирков и не само за Министерството за образование и наука, туку за целата држава, затоа што на овој начин се покажува и почитување кон неговото дело, но исто така и вложување во грижата и …

ЦАРОВСКА: Подновувањето на Спомен-собата на Крсте Мисирков е значаен настан, не само за Институтот за македонски јазик, туку и за целата држава. На овој начин се покажува почитување кон неговото дело, но, и вложување во грижата и негувањето на македонскиот јазик Read More »

ОРДАНОВСКИ: СО БРАВУРОЗЕН ДОСЕГА НЕВИДЕН ВО МАК ПОЛИТИКАТА ПОТЕГ, ЗАЕВ ГО ТРЕСНА МИЦКОВСКИ ОД ЗЕМЈА, ПО КОЈ ЗНАЕ КОЈ ПАТ!

Кога политичкиот противник ќе ве надигра, фер е тоа достоинствено да му го признаете. А не да цвилите и да се превиткувате како невешт гимнастичар на греда, па да треснете на глава на душекот под вас. Тоа, отприлика, му се случи вчера на ВМРО-ДПМНЕ (а и на АА/А) во Македонското собрание. Во потег што не …

ОРДАНОВСКИ: СО БРАВУРОЗЕН ДОСЕГА НЕВИДЕН ВО МАК ПОЛИТИКАТА ПОТЕГ, ЗАЕВ ГО ТРЕСНА МИЦКОВСКИ ОД ЗЕМЈА, ПО КОЈ ЗНАЕ КОЈ ПАТ! Read More »

КОРОНАТА СКАПО ЌЕ НЕ ЧИНИ: Издадена е осмата еврообврзница од 700 милиони евра со каматна стапка од 1,625 отсто

Република Северна Македонија денеска ја издаде осмата по ред еврообврзница. Еврообврзницата е во вредност од 700 милиони евра со рочност од седум години и е издадена по историски најниска каматна стапка од 1,625%. Ќе се искористи за рефинансирање на третата еврообврзница од 2014 година во вредност од 500 милиони евра. Нето-повлекувањето по основ на оваа …

КОРОНАТА СКАПО ЌЕ НЕ ЧИНИ: Издадена е осмата еврообврзница од 700 милиони евра со каматна стапка од 1,625 отсто Read More »

(ВИДЕО) ПЕТКОВСКИ ЗА ТВ 24: НИКОЈ НЕ ЗНАЕШЕ ДЕКА ЌЕ ИМА ГЛАСАЊЕ ЗА ДОВЕРБА, ПОТЕГОТ НА ЗАЕВ Е ЗА ПОЧИТ ВО УСЛОВИ НА ЛОШИ МОМЕНТИ НА ПОЛИТИЧКАТА СЦЕНА

Тито Петковски претседателот на НСДП во 24 анализа рече дека денешната изгласана доверба на владата е мудар потег на Заев. 🟦Легимитетот на владата бил оспоруван од опозицијата и сметаа дека владата го изгуби мнозинството во парламентот. 🟥Во прилог на таквите очекувања беа две-три партии кои се од заедничката коалиција и најавија самостоен настап во Собранието …

(ВИДЕО) ПЕТКОВСКИ ЗА ТВ 24: НИКОЈ НЕ ЗНАЕШЕ ДЕКА ЌЕ ИМА ГЛАСАЊЕ ЗА ДОВЕРБА, ПОТЕГОТ НА ЗАЕВ Е ЗА ПОЧИТ ВО УСЛОВИ НА ЛОШИ МОМЕНТИ НА ПОЛИТИЧКАТА СЦЕНА Read More »

ОВА ЛИ Е ТОА ШТО ГО ВИКААТ УРБАНО СКОПЈЕ СО МАНИРИ – ЛУДАЦИ ПОЛЕАЛЕ СО БЕНЗИН И ЗАПАЛИЛЕ ДЕТСКА ВРТЕЛЕШКА ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ

‼ Во текот на ноќта, некаде околу 2 часот, непознати лица ја полеале со бензин и запалиле вртелешката на игралиштето на ул. Славка Недиќ. 🚒 Благодарение на брзата интервенција на противпожарната служба, пожарот не се проширил и навремено е изгаснат. ⚠️ Случајот е веќе пријавен во полиција, а повторно ќе искористам прилика да апелирам одговорно …

ОВА ЛИ Е ТОА ШТО ГО ВИКААТ УРБАНО СКОПЈЕ СО МАНИРИ – ЛУДАЦИ ПОЛЕАЛЕ СО БЕНЗИН И ЗАПАЛИЛЕ ДЕТСКА ВРТЕЛЕШКА ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ Read More »

БРАВО – Нови смарт клупи, парковско зеленило и нови бехатон и гранитни плочки во зелената зона на Сквер Јадран!

🏘 Секретарот на Општина Центар, Маја Ралевска, заедно со амбасадорката на Швајцарија во РСМ, Н.Е. Сибил Зутер, министерот за локална самоуправа, Горан Милевски, раководителот на Центарот за развој на скопски плански регион, Љупчо Кец и претставници од невладината Go Green, направија финална обиколка на речиси готовиот Сквер Јадран. 📌 Како одговорна локална самоуправа, самоуправа која …

БРАВО – Нови смарт клупи, парковско зеленило и нови бехатон и гранитни плочки во зелената зона на Сквер Јадран! Read More »

БРАВО – НАУМОВСКИ: Продолжуваме со изведба на атмосферската канализација во Дексион

➡️Стартува изработката на подземната инфраструктура на улица Радушка II фаза. Се поставуваат цевки Ф-400 во должина од 400 метри на потегот од последна 5-ка до крстосницата кај гробиштата. ✔Во првата фаза, беше изведена должина од 980 метри на Црногорска и на улица Кузман Шапкарев. ➡️Асфалтирани се 550 метри а наскоро ќе почне поставување на асфалт …

БРАВО – НАУМОВСКИ: Продолжуваме со изведба на атмосферската канализација во Дексион Read More »

СЕНАД РАМОВИЌ: ЗАЕВ СО СВОЈАТА ХРАБРОСТ И МАЧЕНИШТВО БЕШЕ ПРИМЕР, МОТИВАЦИЈА И ВОДИЛКА ЗА СИТЕ НАС ЖРТВИ НА ГРУЕВИЗМОТ!

“Кога срцето е чисто и јазикот е храбар” Феноменот Заев Едни се исплашени. Други се затекнати. Трети се збунети. Многу граници помести претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Заборавивме да живееме во таква широчина. Кој знае, можеби не сме ни живееле во таква. Покажа незапаметена храброст и доблест, не за еден политичар, посебно во Македонија, туку …

СЕНАД РАМОВИЌ: ЗАЕВ СО СВОЈАТА ХРАБРОСТ И МАЧЕНИШТВО БЕШЕ ПРИМЕР, МОТИВАЦИЈА И ВОДИЛКА ЗА СИТЕ НАС ЖРТВИ НА ГРУЕВИЗМОТ! Read More »

Здравство го демантира Милошоски: Постапката за набавка на компјутерски томографи не е завршена

Министерството за здравство соопшти дека спровело постапка за јавна набавка на стоки – компјутерски томографи за потребите на ЈЗУ Општа болница со проширена дејност Гевгелија и ЈЗУ Општа болница со проширена дејност Кавадарци, врз основа на претходни добиени барања од наведените установи во кои е образложена потребата за ваков вид опрема. Ова го истакнуават од …

Здравство го демантира Милошоски: Постапката за набавка на компјутерски томографи не е завршена Read More »

ОД ОВАА НЕДЕЛА ВЕЌЕ МОЖЕ СМЕТКИ ДА СЕ ПЛАЌААТ И ВО ПОШТА – ПРОВИЗИЈАТА Е 35 ДЕНАРИ

Од понеделник. 01. март 2021 година започнува функционирањето на платниот промет во „Македонска пошта“ па граѓаните ќе можат повторно да ги плаќаат сметките и да вршат други плаќања во готово. „Согласно договорот потпишан меѓу Македонска пошта и Халкбанк АД Скопје, која беше избрана за банка преку која ќе се одвива платниот промет на Пошта, Халкбанк …

ОД ОВАА НЕДЕЛА ВЕЌЕ МОЖЕ СМЕТКИ ДА СЕ ПЛАЌААТ И ВО ПОШТА – ПРОВИЗИЈАТА Е 35 ДЕНАРИ Read More »

(ВИДЕО) Нуредини: Доколку Собранието го поддржи и усвои овој предлог, нашата држава ќе го добие првиот Национален парк од прогласувањето на независноста

Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини на денешната прес–конференција информираше за Предлог-законот за прогласување на дел од Шар Планина за заштитено подрачје во категорија II-Национален парк, кој го изработи Министерството за животна средина и просторно планирање, а кој вчера беше усвоен од страна на Владата на Република Северна Македонија. Како што посочи …

(ВИДЕО) Нуредини: Доколку Собранието го поддржи и усвои овој предлог, нашата држава ќе го добие првиот Национален парк од прогласувањето на независноста Read More »

loading...

Watch Tensei shitara Slime Datta Ken 2nd Season Episode 1 at ANIMEFLIX animeflix howls moving castle

The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 1 at Crunchyroll crunchyroll free account reddit