Одберете локација на пристап

Денеска вест на денот е брутален коментар и напад на Петар Гошев кон Заев. Поранешниот пратеник, гувернер, министер за финансии, лидер на СДСМ идносно СКМ - ПДП и мноштво други високи позиции излезе со интервју за порталот НОВА во кое во еден момент
– За одлуката за почеток на пристапни преговори со ЕУ и членството во НАТО, му честитал лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас, на претседателот на СДСМ Зоран Заев во телефонскиот разговор што го имале двајцата поранешни премиери, објави грч
Општина Прилеп и Општинскиот штаб за управување со кризи ги интензивираатмерките за справување со коронавирусот и заштита на здравјето на граѓаните. За таа цел, денеска во функција беа ставени автоматски апарати за дезинфекцијана возилата кои влег
Битолчанец кој се вратил од Канада во Македонија, попладнево починал во својот стан во Битола на улица Димче Лахчански, дознаваТВ21. На терен биле екипи на полицијата, брза помош, Центарот за јавно здравје и пожарната. Засега потврда успеавме да д
Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 31-вата седница на која беа усвоени записниците од 13-тиот и 14-тиот состанок на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување на внес
Само седум денови им беа потребни на институциите за да го срушат поранешен „Медицинар“, да го уредат просторот и денеска да ја постават мобилната болница. „Меѓуинституционалната соработка вроди со плод. На крај сме со поставувањ
Добрата вест е што компјутерите денеска се многу моќни и можат во реално време да ги проверуваат генетските структури на вирусите а од друга страна вирусот КОРОНА е многу прост со многу малку делчиња за разлика од геномот на човекот на пример кој е
- Лице од Карпош со иницијали Ф.К заразило повеќе лица со Корона со тоа што не сакало да седи дома во самоизолација како лице што се враќа од ризични региони во Европа. Полицијата повеќе пати го предупредувала но тој давал лажни изјави дека не пату
Поради Корона вирусот, олимпијадата за ова лето во Токио се одлага за догодина. Повеќе за ова на следниов линк.
Комерцијална банка одобрува грејс период од шест месеци за кредитните производи на физички лица, пролонгирање на крајниот рок на отплата на кредитите за шест месеци, како и автоматско продолжување на рокот за користење на дозволеното пречекорувањ
Почитувани, Се извинуваме што доцниме со денешното информирање за состојбата со коронавирусот во нашата земја. Правиме огромни напори навремено, транспарентно и точно да ја известува јавноста и да комуницира со медиумите. Со оглед на зголемени
МНР денеска се пофали дека со помош на Австрија успеале да евакуираат 4 македонци од главниот град на Перу, Лима. "Во духот на солидарноста и добрата соработка како со земјите од регионот, така и со земјите членки на ЕУ и НАТО, но и пошироко, овоз

ПОЧИТУВАН ГОШЕВ, ЗОШТО ВАКВИ ГАФОВИ, ДА НЕ ЈА ЗЛОУПОТРЕБУВАШ ДОБРИНАТА И МЕКОСТА НА ЗАЕВ?!

Денеска вест на денот е брутален коментар и напад на Петар Гошев кон Заев. Поранешниот пратеник, гувернер, министер за финансии, лидер на СДСМ идносно...

Повеќе

Ципрас му честитал на Заев за членството во НАТО и одлуката за почеток на преговори со ЕУ и искоментирал - КОЈ МОЖЕШЕ ДА ЗАМИСЛИ ДЕКА БАЛКАНОТ ЌЕ ПРОДУЦИРА ПРИЈАТЕЛСТВО И РАЗУМНИ ВИЗИОНЕРСКИ ПОЛИТИКИ!

– За одлуката за почеток на пристапни преговори со ЕУ и членството во НАТО, му честитал лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас, на претседате...

Повеќе

Поставени автоматски апарати за дезинфекција на возилата кои влегуваат во Прилеп

Општина Прилеп и Општинскиот штаб за управување со кризи ги интензивираатмерките за справување со коронавирусот и заштита на здравјето на граѓаните....

Повеќе

СЕ ЗГОЛЕМУВА БРОЈКАТА НА ПОЧИНАТИ ОД ДЕН ВО ДЕН: Починал битолчанец кој бил во самоизолација во својот стан по враќањето од Канада, земен брис за коронавирус

Битолчанец кој се вратил од Канада во Македонија, попладнево починал во својот стан во Битола на улица Димче Лахчански, дознаваТВ21. На терен биле ...

Повеќе

Од 31-вата седница на Владата: Активирана е комуникација со Евро-атлантскиот Центар за координиран одговор во случаи на катастрофи на НАТО; Донесени се отстапки за сопствениците на домашни миленици; Се бара од ЕУ пренамена на расположливите ИПА средства за справување со кризата; Ако има потреба и ученичките и студентските домови ќе се користат како сместувачки капацитети за превенција од ширење на коронавирусот (COVID 19)

Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 31-вата седница на која беа усвоени записниците од 13-тиот и 14-тиот состанок на Гл...

Повеќе

БРАВО ЗА ВОЈНИЦИТЕ И ГРАД СКОПЈЕ: За само 7 дена, пред Инфективна поставена мобилна болница

Само седум денови им беа потребни на институциите за да го срушат поранешен „Медицинар“, да го уредат просторот и денеска да ја постават...

Повеќе

УБИЕЦОТ СИ ИГРА КРИЕНКА СО НАУЧНИЦИТЕ И ИМ ПРЕДИЗВИКУВА ГОЛЕМИ ПРОБЛЕМИ: КОРОНА ВИРУСОТ ДОСЕГА МУТИРАЛ 8 ПАТИ, ПА ВО СВЕТОТ ВО МОМЕНТОВ УБИВААТ ОСУМ ПОД ТИПОВИ НА ВИРУСОТ КОЈ ТРГНА ОД ВУХАН!

Добрата вест е што компјутерите денеска се многу моќни и можат во реално време да ги проверуваат генетските структури на вирусите а од друга страна ...

Повеќе

ЗАЕВ: Денеска е голем ден за нашите граѓани, за нашата татковина

Повеќе

МВР ПОДНЕСУВА КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА КОПУК ОД КАРПОШ КОЈ ЗАРАЗИЛ НЕКОЛКУ ЛУЃЕ СО КОРОНА ОТКАКО СЕ ВРАТИЛ ОД СТРАНСТВО И НЕ САКАЛ ДА СЕДИ ДОМА!

- Лице од Карпош со иницијали Ф.К заразило повеќе лица со Корона со тоа што не сакало да седи дома во самоизолација како лице што се враќа од ризичн...

Повеќе

КОРОНА ЕФЕКТ: ОЛИМПИЈАДАТА ШТО ТРЕБАШЕ ДА СЕ ОДРЖИ ВО ТОКИО ЛЕТОВО, СЕ ОДЛАГА ЗА ДОГОДИНА!

Поради Корона вирусот, олимпијадата за ова лето во Токио се одлага за догодина. Повеќе за ова на следниов линк.

Повеќе

(ВИДЕО ВО ЖИВО) Прес на министерот Венко Филипче за најновите информации за Корона вирусот во земјава

Повеќе

НАРОДОТ ЌЕ КУРТУЛИ: Шест месеци грејс период за корисниците на кредити во Комерцијална банка и НЛБ Банка

Комерцијална банка одобрува грејс период од шест месеци за кредитните производи на физички лица, пролонгирање на крајниот рок на отплата на кредит...

Повеќе

КОРОНАТА СЕЕ СМРТ ВО ЗЕМЈАВА: УШТЕ ЕДЕН ПОЧИНАТ, НОВИ 26 ЗАРАЗЕНИ, 9 ОЗДРАВЕЛЕ, СЕГА БРОЈКАТА НА ЗАРАЗЕНИ Е 285!

Почитувани, Се извинуваме што доцниме со денешното информирање за состојбата со коронавирусот во нашата земја. Правиме огромни напори навремено...

Повеќе

(ВИДЕО ВО ЖИВО) ИСТОРИЈА СЕ СЛУЧУВА ДЕНЕСКА: Церемонија на кревање на македонското знаме пред седиштето на НАТО и обраќање на ПВРСМ Спасовски!

Повеќе

КОЈА ЕПСКА ЗАМЛАТОТИНА: ВЛАДАТА СО ПОМОШ НА АВСТРИЈА УСПЕА ДА ГО ЕВАКУИРА ВЛАДЕ МИЛЧИН И УШТЕ 3-ЦА МАКЕДОНЦИ КОИ ВО СРЕД КОРОНА ПАНДЕМИЈА ЗАМИНАЛЕ ЗА ПЕРУ, ЈУЖНА АМЕРИКА, НА ДРУГИОТ КРАЈ ОД СВЕТОТ!

МНР денеска се пофали дека со помош на Австрија успеале да евакуираат 4 македонци од главниот град на Перу, Лима. "Во духот на солидарноста и добра...

Повеќе