Одберете локација на пристап

Во Кривичниот суд денеска падна првата пресуда за функционери од ДУИ, кои беа обвинети од веќе згаснатото СЈО. Па така, пратеникот Ејуп Аљими и Исмет Гури се осудени на казна затвор од три години и шест месеци, како обвинети во случајот „Тита
Денеска вест на денот е брутален коментар и напад на Петар Гошев кон Заев. Поранешниот пратеник, гувернер, министер за финансии, лидер на СДСМ идносно СКМ - ПДП и мноштво други високи позиции излезе со интервју за порталот НОВА во кое во еден момент
– За одлуката за почеток на пристапни преговори со ЕУ и членството во НАТО, му честитал лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас, на претседателот на СДСМ Зоран Заев во телефонскиот разговор што го имале двајцата поранешни премиери, објави грч
Општина Прилеп и Општинскиот штаб за управување со кризи ги интензивираатмерките за справување со коронавирусот и заштита на здравјето на граѓаните. За таа цел, денеска во функција беа ставени автоматски апарати за дезинфекцијана возилата кои влег
Битолчанец кој се вратил од Канада во Македонија, попладнево починал во својот стан во Битола на улица Димче Лахчански, дознаваТВ21. На терен биле екипи на полицијата, брза помош, Центарот за јавно здравје и пожарната. Засега потврда успеавме да д
Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 31-вата седница на која беа усвоени записниците од 13-тиот и 14-тиот состанок на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување на внес
Само седум денови им беа потребни на институциите за да го срушат поранешен „Медицинар“, да го уредат просторот и денеска да ја постават мобилната болница. „Меѓуинституционалната соработка вроди со плод. На крај сме со поставувањ
Добрата вест е што компјутерите денеска се многу моќни и можат во реално време да ги проверуваат генетските структури на вирусите а од друга страна вирусот КОРОНА е многу прост со многу малку делчиња за разлика од геномот на човекот на пример кој е
- Лице од Карпош со иницијали Ф.К заразило повеќе лица со Корона со тоа што не сакало да седи дома во самоизолација како лице што се враќа од ризични региони во Европа. Полицијата повеќе пати го предупредувала но тој давал лажни изјави дека не пату
Поради Корона вирусот, олимпијадата за ова лето во Токио се одлага за догодина. Повеќе за ова на следниов линк.
Комерцијална банка одобрува грејс период од шест месеци за кредитните производи на физички лица, пролонгирање на крајниот рок на отплата на кредитите за шест месеци, како и автоматско продолжување на рокот за користење на дозволеното пречекорувањ
Почитувани, Се извинуваме што доцниме со денешното информирање за состојбата со коронавирусот во нашата земја. Правиме огромни напори навремено, транспарентно и точно да ја известува јавноста и да комуницира со медиумите. Со оглед на зголемени

БУБЕ Е ГОЛЕМ ПОЛИТИЧКИ ВИЗИОНЕР И ИНТЕЛЕКТ, НО ФАКТ Е ДЕКА ТОЈ ЈА ПРЕТВОРИ ВМРО ДПМНЕ ВО МАФИЈАШКИ КАРТЕЛ!

Гладните ВМРОВЦИ во 90-тите гледаа како СДСМ краде и ужива во парите, и иако ветуваа правда и ред и поредок, сепак се заљубија и тие во парите па ст...

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ВМРО ИНСТАЛИРАЛО СВОИ ШПИОНИ ВО ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА!

Повеќе

СДСМ СО ОСУДА КОН ФБ СТАТУСИТЕ НА ТРИЧКОВСКИ: Партијата го осудува говорот на омраза и антисемитизмот за кои постои одговорност пред законите

СДСМ го осудува говорот на омраза и антисемитизмот за кои постои одговорност пред законите П: Дали нешто како партија ќе преземете во врска со стат...

Повеќе

ТТК БАНКА; Нашата филијала во Велес утрово беше ограбена, нема повредени, напаѓачот е снимен, парите се осигурани!

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ СЕКОЈ ДЕН ОТВОРА НОВА БОЛНИЦА: Денеска го отворивме комплетно реновираниот стационарен оддел со сите десет болнички соби на Клиниката за неврохирургија!

Повеќе

ШОКАНТНО: ОЧАЈНОТО ВМРО ДПМНЕ СО МОНСТРУОЗЕН ПЛАН - РЕШИЛЕ ОРГАНИЗИРАНО ТЕХНИЧКИТЕ МИНИСТРИ ДА ГИ ВРАТАТ СТАРИТЕ ТАБЛИ СО СТАРОТО ИМЕ ВО МИНИСТЕРСТВАТА ЗА ДА ЈА ИСПРОВОЦИРААТ ГРЦИЈА КОЈА ПОРАДИ КРШЕЊЕТО НА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА ДА ГО СПРЕЧИ ВЛЕЗОТ ВО НАТО И СТАРТОТ НА ЕУ ПРЕГОВОРИ!!!

Очајното ВМРО ДПМНЕ свесно дека губи на сите фронтови и дека тоне на анкетите и дека изгледите да се вратат на власт е буквално невозможна мисија, о...

Повеќе

(ВИДЕО) Еве како дечките од СНЛ го видоа судењето за импичмент на Трамп

И Колберт на темата:

Повеќе

ВМРО ОСТАНА САМО СО МАФИЈАТА НА ВЕТРОМЕТИНА: ДУРИ И ТИМОНИЕ ИМ СВРТЕ ГРБ!

Повеќе

ОЈО И МВР ДА СЕ РАЗБУДАТ: БАНДА ШОВИНИСТИ ВРШАТ ЛИНЧ ВРЗ ЖЕНИ ВО ШТИП И КОЧАНИ, НА ФЕЈСБУК ИМ ОБЈАВУВААТ СЛИКИ И ГИ ПРОГЛАСУВААТ ЗА КУРВИ

Повеќе

Роберт Поповски од Трибината Агенда 20-24: Оваа влада е најтранспарентна влада досега, алатката за отчетност на функционерите заштеди 10 милиони евра

Оваа влада е најтранспарентна влада досега, од првиот ден ги стави пред јавноста сите свои политики, истакна Роберт Поповски министер за комуникац...

Повеќе

СО ДAJНЕРС КЛУБ ВО СВЕТОТ НА ОСКАРИТЕ: Diners Club непосредно пред големото доделување на најпрестижните филмски награди им овозможува на своите членови на 09 и 10 фебруари од 20:00 часот да ја проследат проекцијата на филмот „Медена земја“ во кино Милениум

Влезниците се подигнуваат на денот на проекцијата на филмот од билетарата на кино Милениум со Diners Club картичка. На секој член на клубот му следу...

Повеќе

Шилегов: Луѓе од Австралија добивале плата од „Дрисла“

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов, заедно со министерот за животна средина Насер Нуредини и директорот на „Дрисла“, Коста Начевски, ...

Повеќе

Дрисла со европски грант ќе стане прва вистинска санитарна депонија

Јавното претпријатие Дрисла кое деновиве е актуелно пореди несоодветно складиран медицински отпад, како и бројни неправилности во работењето кои се ...

Повеќе

Владата донесе одлука да се доделат 38 прочистувачи за воздух за градинки и училишта

– Владата донесе одлуки за давање на трајно користење на 38 прочистувачи за воздух, за потребите на градинки, основни и средни училишта ...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРИКАЗНАТА ЗА ТОА КАКО ЦИА УКРАДЕ РУСКИ ВОЕН ХЕЛИКОПТЕР ОД АВОИО БАЗА ВО АФРИКА

Повеќе