Одберете локација на пристап

„Во изминатите 3 години покажавме што значи вистинска грижа за земјоделците и земјоделството. Решен е долгогодишниот проблем на лозарите кои имаа побарувања од Повардарие и Стефани. За 8.000 денари се зголеми субвенцијата за развојните произв
„Градевме мостови на пријателство, коешто пријателство ќе им се најде на следните генерации. За овие две години трговијата со Бугарија е порасната преку 15% и преку 21% со Грција. Се отвораат нови можности за нови инвестиции. Денеска имаме мо
Не три, две ипол години толку траеше мандатот на нашата влада предводена од премиерот Заев, две ипол години успеавме и да ја зголемиме платата од 9.000 на 14.500 и да создадеме нови 60.000 работни места и затоа кога ќе излеме пред вас и кажеме ако
На граѓанската трибина којашто се одржа на Пониква, претседателот Заев зборуваше за остварените економски резултати и големите позитивни промени што беа направени на економски план, а се осврна и на мерките од понудата на СДСМ и коалицијата „
Во гостувањето на ТВ Тера во Битола, заменик-претседателката на СДСМ - Радмила Шекеринска го коментираше новиот закон за ЈО, како и постојаните опструкции со кои се соочуваше правосудството во изминатите години.Таа рече: Јас не можам да сфатам како
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министерот бе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Демократскиот с
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Кандидатот за п
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитувани,
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Скопј
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Вистинска магиј
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Стартува
Две нови “бомби” денеска се објавени на каналот “Бране капитал” на Јутјуб. Станува збор за дел од разговор меѓу Зоран Заев и Александар Верушевски, кој го имале во кафеана, во 2016 година, а кој Верушевски го снимал.
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Силно

Заев: Нова лидерска средба може да се одржи најдоцна до крајот на месецот

– Немаме директна комуникација меѓу нас. Верувам дека ќе се одржи лидерска средба, заради тоа што можноста за одржување на лидерска средба нав...

Повеќе

КОГА ЌЕ ЛЕГНЕШ СО МЛАДА ПЛАВУША, УМОТ СЕ ПОМАТУВА: Поглаварот на ИВЗ прогласи победа над корона вирусот

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

КУМАНОВО, СПРЕМАЈ СЕ ЗА НОВ БРАН НА ПАНДЕМИЈАТА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

АКО НА НЕКОЈ НЕ МУ Е ЈАСНО ЗОШТО ПАК 2 ДЕНА КАРАНТИН: ДЕНЕСКА 37 НОВИ ЗАРАЗЕНИ, 11 ОЗДРАВЕНИ, НЕМА ПОЧИНАТИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Македонскиот филмски хит кој собра награди по цел свет, Исцелител вечерва на МРТ од 21:30 часот

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

БЕСРАМНИК - НАМЕСТО ОН ДА ДОНИРА, НИЕ НА НЕГО МУ ДОНИРАМЕ: Систина на Камчев добила 142.000 евра државна помош за исплата на плати од 14.500 денари

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА ОДЕКНА ДЕНЕСКА, ВМРО ТОНЕ КАКО ТИТАНИК: ОТВОРЕНА ИСТРАГА ЗА НИКОЛОВСКИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

КАВАДАРЧАНЕЦ У НЕГОТИНО!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЕДНО ОПШТЕСТВО ЗА СИТЕ: СДСМ од денеска достапен и на албански јазик на Фејсбук

СДСМ од денеска е достапен и на албански јазик на социјалната мрежа Фејсбук. Со тоа ќе им овозможиме на граѓаните Aлбанци чиj мајчин јазик е албанск...

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО НЕ ТРЕБА ДА ИМ СЕ ЛУТИМЕ НА НАШИТЕ ВЛАДИЦИ ШТО ВОЗАТ СКАПИ ЏИПОВИ, ОНИ ЦЕЛ ЖИВОТ ЦЕЛИБАТ А ДРУГИ...

Повеќе

Спасовски во телефонски разговор со премиерот на Косово Курти: Да ги координираме мерките за заштита на здравјето на граѓаните, за рестартирање на економиите и за зајакнување на деловните врски меѓу двете земји во новите услови

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски денеска имаше телефонски разговор со косовскиот премиер Албин Курти, кој...

Повеќе

(ВИДЕО) ФИЛИПЧЕ: Емилија Динева замина, но спаси три животи - прва трансплантација на срце во Македонија

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Семејството Стајиќ, основачи и сопственици на компанијата Gulf Oil во Македонија донираат 1 милион денари за семејството на трагично починатата Емилија Динева, чии органи беа донирани за да се спасат 3 други животи

Минатата ноќ, беше направена првата успешна трансплантација на срце и беше спасен еден човечки живот, благодарение на хируршкиот тим на клиниката за...

Повеќе

ДЕНЕСКА 24 ОЗДРАВЕНИ, 20 НОВО ЗАРАЗЕНИ И 1 ПОЧИНАТ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ПОПОВСКИ: Признанието на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ дека се јавил кај човекот кој е дел од истрагата за теретаната и дека неговиот телефонски број го добил од Наќе Чулев го поткопува целиот систем во МВР!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе