Одберете локација на пристап

Со внимание ги следев прилозите од средбата на „лидерите“ кај претседателот Пендаровски. Морам да признаам дека на добар дел од нив, маските им доаѓаат некако природно, својствено, без оглед на сета трагедија во која се ноѓаме и н
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклама ---
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почит
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почина и први
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 👉Заедно со м
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ◾На средбата, д
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- СДСМ во измин
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклама ---
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 🔴Се работи за
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ја поздравува
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклама ---
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Апелирам до с
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклама -

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ Е ЧУДО ОД ГРАДОНАЧАЛНИК: 2019-TA ГРАДОТ СКОПЈЕ ЈА ЗАВРШИЛ СО 10 МИЛИОНА ЕВРА ВИШОК ВО КАСАТА, А 2018-ТА СО 5 МИЛИОНА ЕВРА ВИШОК КОИ НЕ СЕ ЧЕПНАТИ, ПРИТОА НЕ СЕ ЗАДОЛЖИЛ СО НОВИ КРЕДИТИ И ВРАТИЛ СТАРИ ДОЛГОВИ!

Петре Шилегов важи за најбогат политичар со имотен лист тежок околу 1 милион евра. Повеќето од тоа се наследени станови од родители на сопругата, но...

Повеќе

ШИЛЕГОВ: ПРЕЗЕМАВМЕ КОНКРЕТНИ ЧЕКОРИ СО КОИ ВО ГОЛЕМА МЕРА ЈА ПОМАГАМЕ ДОМАШНАТА ЕКОНОМИЈА

Градоначалникот Шилегов на денешната прес-конференција ги соопшти конкретните мерки што ги презема Градот Скопје во интерес на полесно надминување н...

Повеќе

БОМБА ОД ВЛАДАТА: Минимална гарантирана помош за невработените, енергетски додаток за 30.000 лица и образовен додаток за 17.000 ученици

Со вториот пакет мерки на Владата насочени кон надминување и ублажување на последиците од здравствено-економската криза, покрај заштита на работните...

Повеќе

СОВЕТОТ НА ГРАД СКОПЈЕ ОДРЖУВА СЕДНИЦА НА ОТВОРЕНО

Советот на Град Скопје денеска, 03.04.2020 година, петок, одржува седници на отворено, на просторот пред салата на Советот на Град Скопје, во време ...

Повеќе

РУСИЈА ТРГНА ВО КОРОНА ПР КАМПАЊА: Лукоил Македонија им доделува гориво на институциите кои се справуваат со корона вирусот

Лукоил Македонија донесе одлука да додели гориво во вкупна количина од 15.000 литри на институциите кои се во првите борбени редови во справувањето ...

Повеќе

ВАКВИТЕ МАЛИ ПОБЕДИ РАДУВААТ: Нема коронавирус бебето родено на ГАК од мајка позитивна на вирусот

Министерството за здравство информира дека е негативен на Ковид-19 резултатот на бебето родено на 30 март на Клиниката за гинекологија и акушерство ...

Повеќе

(ВИДЕО) СТАВРЕВСКИ И ЈАНКУЛОВСКА ЗА ОСУДЕНИОТ ТАЛЕВСКИ: Кај што е неспособен, уште тежок криминалец, ама и перфиден актер она, глумец!

Разговор помеѓу Зоран Ставревски и Гордана Јанкуловска ГЈ: Ало? ЗС: Горде шо праиш? ГЈ: Еве вести. ЗС: Добро. ГЈ: Ти? ЗС: Еве ја сега пошто за...

Повеќе

ПЕТРИТ САРАЧИНИ ЗА ГЕРО: Оние што плукаа по „пиарчиите“, испаднаа најголеми „пиарчии“ на профитерите и криминалците!

Повеќе

АЛКАЛОИД: Dezintal 0,2 % во ново пакување

Повеќе

ШТО БИ РЕКЛА ГОЦА, РОДЕН ПРЕВАРАНТ - Талески, откако беше осуден на 8 години затвор: Јас овој “трас-трас“ суд не го признавам!

Владимир Талески, откако пред неколку дена беше осуден на казна затвор од осум години како обвинет во случајот „Транспортер“, се огласи ...

Повеќе

Девојката од Штип била претепана пред два месеци: Бев лом, ме тепаа со клоци, се плашев да пријавам!

На татко ми му е лошо откако синоќа го виде видеото на кое ме тепаат со клоци. Тој не заспа и само пуши цигари, вели претепаната девојка, наст...

Повеќе

ГРАФИЧКИ ПРИКАЗ: НАЈГОЛЕМИТЕ ПАНДЕМИИ ВО ИСТОРИЈАТА НА ЧОВЕШТВОТО

Повеќе

(ВИДЕО) ДОКТОР ОД АМЕРИКА ПОКАЖА КАКО КОРОНАТА ГО УНИШТУВА БЕЛИТЕ ДРОБОВИ И ГИ УБИВА ЗАРАЗЕНИТЕ ЛУЃЕ

Повеќе

ГОСПОДЕ БОЖЕ: ТВИТЕР ОСТРАНИЛ БЛИЗУ 9000 ЛАЖНИ ПРОФИЛИ ОТВОРЕНИ ОД ВЛАДЕЈАЧКАТА ПАРТИЈА НА ВУЧИЌ!

Повеќе

АКО ГО ЧЕПНЕМЕ ВТОРИОТ ПЕНЗИСКИ СТОЛБ, ТОГАШ АЈ И ОД ДОМА ДА ИМ ГИ ЗЕМЕМЕ ПАРИТЕ НА ГРАЃАНИТЕ, КАЖА ЗАЕВ ЗА ПРЕДЛОГОТ НА МИЦКОСКИ

- Ние сме демократска слободна земја која ја гарантира приватната сопственост. Не може туку така да одиме и да им ги земеме парите на граѓаните. Ние...

Повеќе