Одберете локација на пристап

Безидејноста на ВМРО-ДПМНЕ и отсуството на допир со реалноста се чита на секоја страна од нивната програма. За мене беше големо изненадување, но и разочарување кога согледавме дека нивната програма е всушност збир на веќе реализирани проекти само с
Теарце, 3 јули 2020 (МИА)– Во тетовско Теарцетрибина со граѓаните одржаа кандидатите за пратеници наКоалицијата „Можеме“ предводена од носителот на листата во шестата изборна единицаи Биљал Касами. Тој истакна дека иако во оваа ко
Зијадин Села, лидер на Алијанса за Албанците и носител на пратеничката листа во шестата изборна единица, истакна дека во програмата „Држава за сите” се предвидени инвестиции од 500 милиони евра само за албанските населби. -
Лидерот на БЕСА Биљал Касами, кој е носител на заедничката пратеничка листа предводена од СДСМ во шестата изборна единица, во тетовско Теарцеистакна дека сите 25 различни партии во коалицијата „Можеме“ се соединиле за иднината на ев
Бујар Османи од ДУИ вели дека со СДСМ заедно како коалициски владини партнери донеле клучни одлуки, но не ја искчучи можноста по изборите за состав на Влада да преговараат и со ВМРО-ДПМНЕ. Тој во емисијата „Само интервју“ ј
Времето на национализам и лажен патриотизам е завршено. Најголем патриот е оној којшто носи храбри одлуки за иднината. Стратешката цел за членството во НАТО и почеток на преговорите со ЕУ ја остваривме, порача лидерот на СДСМ Зоран Заев, кој е
Повод за ваквиот потег на обвинителката е дел од содржината на изборниот спот на опозициската коалиција, насловен „Криминална приказна“. Шефицата на Основното јавно Обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Рус
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска од Камениот мостсе наврати на минатото и порачадека Гоце Делчев соработувал со албански и македонски патриотиидека не се кае за тоа што изјавил дека треба да се почитува неговата мисија,односнокако што вели тој
Судијакта Добрила Кацарска, реагираше на спотовите во изборната кампања на ВМРО-ДПМНЕ, каде се споменува нејзиното име и смета дека партијата го злоупотребува. Таа во изјава запорталот „Фактор“потенцира дека партиите добива
Судијката Добрила Кацарска која заедно со обвинителката Вилма Рускоска, денеска се најдоа во кадрите на најновиот предизборен спот на ВМРО-ДПМНЕ и тоа направени од картон, во вид на сликички. По тој повод, Кацарска за ТВ 21 излезе со свој личен ста
Тврдеше дека работел про-боно како советник на Груевски, па излегоа докази дека добивал по 5.000 евра месечно... Тврдеше дека никогаш не се сретнал со Зоран Кичеец, па излегоа аудио-снимки дека редовно се сретнувал... Тврдеше дека видео-снимките
Почитувани, Денеска, министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче ја посети Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св.Еразмо“ во Охрид. Во оваа јавно-здравствена установа, согласно протоколите за спречување на шире
Агенцијата за разузнавање добива нови информации за случајот „Диво насеље“ во кој загинаа осум полицајци и десет припадници на вооружена група, вели директорот на Агенцијата за разузнавање Еролд Муслиу во неделното интервју на Радио
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Ние носе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Кривична пријав

ОВОЈ НЕМА ДВЕ ЧИСТИ ВО ГЛАВАТА: Мицковски потврди дека ургирал во МВР, се пофали дека тоа му било навика да врти кај стигне и да ургира, а снимката од теретаната била афера со боени ракавици

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ФАТЕН ВО ЛАГАТА, НИКОЛОВСКИ ЗА САМО ЕДЕН ДЕН ЈА СМЕНИ ИЗЈАВАТА, ГО СЛЕДЕЛЕ НЕ ОД МВР ТУКУ ПАРА ПОЛИЦИЈА?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ СО ДОБРА ВЕСТ: ЗА ПРВ ПАТ ВО НАШАТА ИСТОРИЈА, ВЕЧЕРВА ЌЕ СЕ ПРАВИ ОПЕРАЦИЈА ТРАНСПЛАНТАЦИЈА НА СРЦЕ, ДА ИМ ПОСАКАМЕ НА ДОКТОРИТЕ И НА ПАЦИЕНТОТ УСПЕХ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

СЕА ДА ВИ КАЖЕ МИМЧЕ ДВА ЗБОРА ЗА ВЕНКО: 10 СААТ НАВЕЧЕР ПРЕД ДВА МЕСЕЦИ ТОЈ МЕ ЗАМОЛИ ДА НАЈДАМ КОЈ Е АВТОРОТ НА ЕДЕН ТЕКСТ ЗА ЕДНА ЖЕНА БОЛНА ОД РАК

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

СУГАРЕВСКИ И КИТАНОВ: Привршуваме со асфалтирање на патот од Дреново до Фариш, еден од најзначајните патни правци кон Прилеп и регионот

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Мицкоски: Да. го познавам Александар Верушевски. Tој e грижлив родител, посветен сопруг, голем патриот...

На денешната прес-конференција пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски потврди дека го познава Александар Верушевски, кој лидерот на СДСМ, ...

Повеќе

(ВИДЕО) СПАСОВСКИ ГИ ИСКАРА МИНИСТРИТЕ АНГЕЛОВСКА И БЕКТЕШИ: Друг пат да бидат повнимателни во односот кон новинарите на прес конференции!

Повеќе

ВЛАДАТА ОДЛУЧИ: Забраната за движење во недела, на 24-ти мај, стапува во 11:00 часот и ќе трае до вторник, 26-ти мај, до 05:00 часот наутро, задолжителниот државен карантин за лица кои доаѓаат од странство се заменува со домашна изолација со приложен негативен ПЦР тест

Владата на Република Северна Македонија на денешната 56-та седница ја дополни Одлуката за забрана и посебен режим на движење на целата територија ...

Повеќе

ЕВН: Ниеден корисник нема да биде оштетен. ЕВН никогаш нема да наплати од корисниците повеќе од тоа што корисниците го имаат реално потрошено

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) КОЈА ЕПСКА БУДАЛА Е ОВОЈ - ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА РЕПУБЛИКА СРПСКА НА ПРЕС: Ги слушам телефоните на цела опозиција, власт сум ми се може!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Денеска 23 ново заболени од Корона, 1 починат и 9 оздравени

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Заев: Нека биде дека јас го донесов вирусот од Кина, но Мицкоски да излезе на избори!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

РКЕ: За нереалните сметки за струја граѓаните да поднесат претставки

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ОВИЕ ИСУШЕНИТЕ ПАЛМИ ЗА КОИ ДАДОВМЕ МИЛИОНИ ЕВРА СЕГА ДА ГИ ИСКОРНЕМЕ ПА УДРИ УДРИ ПО ГАЗОТ НА ВМРОВЦИТЕ ДОДЕКА НЕ ИМ СТАНЕ ЦРВЕН КАКО НА БАБУН

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

БРАВО: ФОНД ЗА ИНОВАЦИИ ЗА 3 ГОДИНИ ПОМОГНАЛ ДА СЕ СЛУЧАТ 64 МИЛОНА ЕВРА ИНВЕСТИЦИИ КОИ КРЕИРАЛЕ 5000 НОВИ РАБОТНИ МЕСТА

Повеќе